Екскурзија ученика 8. разреда

Екскурзија ученика 8. разреда наше школе реализована је 23. и 24.4.2024. Током дводневне екскурзије ученици су обишли Овчар бању, етно село Сирогојно, Златибор, Тару, Мећавник и Шарганску осмицу. Све је протекло у најбољем реду, а ученици су уживали у лепотама природе, садржајима и активностима.
Ускршња декорација у учионици 3/1

Екскурзија ученика 6.разреда

Екскурзија ученика 6. разреда наше успешно је реализована 21.и 22.4.2024. Ученици су уживали у обиласку источне Србије - Неготин, Лепенски вир, Голубац, манастир Тумане, Сребрно језеро и Виминацијум.
Међуоружно такмичење у рукомету

На Међуокружном такмичењу одржаном 22.арила у Бору, дечаци су освојили друго место. Наставник Иво Божовић
Дан планете Земље

Ученици од 1. до 4. разреда издвојеног одељења у Вољавчу су обележили дан планете Земље и послали јасну и гласну поруку - Чувајмо планету!
Интернационални фестивал "Вива Хармоника"

Наши најмлађи ученици опет нижу успехе! Стојадиновић Огњен ученик 1.разреда у подручном одељењу Буковчу. Освојио је прву награду на интернационалном фестивалу "Вива хармоника". Честитамо нашем Огију, његовом наставнику и учитељици!

Један од значајних датума из прошлости је 22. април, јер је тог дана 1945. године, извршен пробој логораша из логора Јасеновац. То је у Србији Дан сећања на жртве Холокауста, геноцида и других жртава фашизма у Другом светском рату. Посвећен је сећању на жртве масовних злочина, на страдање Срба, Јевреја и Рома. Ученици виших разреда обележили су овај значајан датум на симболичан начин , тако што су гледали филмове о холокаусту и упознали се са наставним материјалима за борбу против антисемитизма.
Републичко такмичење Књижевна олимпијада

На републичком такмичењу Књижевна олимпијада, одржаном 20.4.2024. у Сремским Карловцима, нашу школу представљале су Елена Миловановић, 7/1, Јана Марковић, 7/1, Дуња Стошић, 7/2 и Дуња Абадић,7/4. Ученица Е. Миловановић освојила је 1. место, а Д. Абадић 4. место. И њихове другарице одлично су представљале своју школу међу 155 седмака из целе Србије. Елена је добила пригодну награду, а њихова наставница Ђурђа Стаменић похвалницу и две стручне књиге. Осим надметања у знању уживале су и у дружењу са својим вршњацима, обиласку Сремских Карловаца и погледу са чувеног Видиковца. Браво за наше олимпијке!
Општинска смотра "Шта знаш о саобраћају"

На општинској смотри "Шта знаш о саобраћају", одржаној 20.4.2024. године комплетна екипа ОШ "Рада Миљковић" (свих 8 такмичара) пласирала се на окружно такмичење, где ће представљати екипу општине Јагодина. Овај успех је реприза прошлогодишњег такмичења, али сада са подмлађеном екипом. Наши ученици су у својим категоријама освојили сва прва и сва друга места. Наставник Горан Ивковић Све похвале!
Књижевна олимпијада

Ученице 7. разреда пласирале су се међу 155 седмака из целе Србије на републичко такмичење Књижевна олимпијада које ће се одржати 20.4.2024. у Сремским Карловцима. Наставница Ђурђа Стаменић Срећно сутра!