НАГРАЂЕНИ УЧЕНИЦИ 8.РАЗРЕДА ШКОЛСКЕ 2023-24.

УЧЕНИЦИ, ПОНОС, БИСЕР, СПОРТИСТИ И ПРИЈАТЕЉИ ГЕНЕРАЦИЈЕ
Колективна екскурзија ОШ „Рада Миљковић”

Фрушка гора - манастири Крушедол и Хопово, Нови Сад
"Како смо преживели први разред"

Ученици I/3 целодневне наставе припремили су за своје родитеље представу духовитог наслова "Како смо преживели први разред". Музиком, рецитовањем и глумом познатих текстова на занимљив начин присетили су се разних догађаја и несташлука из првог разреда. Сви присутни су уживали. До наредних школских авантура, уживајте у распусту! Учитељице: Марина Јовановић Панајотовић и Бојана Цанић
УРУЧЕЊЕ НАГРАДА УЧЕНИЦИМА И ЗАПОСЛЕНИМА 2024.

На свечаној седници колектива ОШ "Рада Миљковић", одржаној 28. јуна 2024. године, уручене су похвале и награде ученицима и запосленима, као и родитељу Жељку Илићу, који су у школској 2023/2024. години показали посебан труд и залагање у раду.
Одељење 5/4

Ове године смо се упознавали са наставницима, стварали нова пријатељства, стицали нова знања. Имали смо много активности, били смо креативни, играли се, показали да смо добри такмичари. Једна успешна година је иза нас, а надамо се да ће следећа бити успешнија! Једва чекамо септембар и нове школске авантуре! Одељење 5/4 и разредна Љиљана Ивановић Јованчевић
ВЕЛИЧАНСТВЕНИ НАСТУПИ ДУНАВСКИХ УМЕТНИКА НА „13th ANNUAL FORUM OF THE EU STRATEGY FOR THE DANUBE REGION“ 20-21 JUNE 2024, VIENNA, AUSTRIA

Ученици одељења 6-1 наше школе, Сара Шкријељ, Максим Илић, Феђа Милојевић и Матија Стојановић, освајањем 1.места на међународном еколошком конкурсу крунисани су титулом „Дунавски уметник 2023“ и позвани су да са својом победничком песмом наступе на важном форуму на нивоу Европе „13th Annual Forum of the EU Strategy for the Danube Region“ 20. и 21. јуна у Бечу. Први наступ наших ученика, који је присутнима најављен као главни догађај вечери, био је 20. јуна 2024.године у Палменхаусу, а други наступ био је 21. јуна 2024.године на тргу Марије Терезије поводом 20 година постојања организације ICPDR и обележавања Дана Дунава. Тада су о будућности сарадње у Дунавском региону у форуму учествовали и представници Министарства за европске интеграције Републике Србије као и министри и представници министарстава Аустрије и других европских држава. Својим наступима, разговорима о заштити реке Дунав са организаторима, наши ученици представљали су Републику Србију, Град Јагодину и основну школу „Рада Миљковић“ на овом важном европском форуму и показали своју креативност и утицали на еколошки начин размишљања младих. Том приликом нашим ученицима су на наступима честитали представници наше државе, Црне Горе, Босне и Херцеговине и осталих држава Европе. Организатори су покрили све трошкове одласка и боравка наших ученика у Бечу, а за целокупну организацију школа је имала изузетну сарадњу са родитељима ученика која је била неопходна у свим етапама и велику захвалност изражава: господину Жељку Илићу за техничку подршку и кореографију, госпођи Александри Јовановић за комуникацију са организаторима и пратњу и бригу о ученицима, госпођи Невенки Милојевић за реквизите за наступе и господину Милану Стојановићу за трнсфер ученика и пратиоца до аеродрома, а који су и породично организовали одлазак и поносно присуствовали свим наступима своје деце. Менторка ученицима на овом конкурсу била је наставница географије Ана Богдановић Милосављевић.
Почео је летњи распуст

Последњи наставни дан у овој школској години одељења 5/1 и 5/3 прославила су заједно дружећи се и размењујући лепа искуства стечена у петом разреду. У присуству одељењских старешина Николе Петровић и Натали Томић и наставнице ликовне културе Александре Петровић, журка је била веома забавна и весела. Уз музику, дружење и послужење, ученици су се лепо провели, срећни и задовољни отишли на заслужени распуст.
Упознавање са предметом

У уторак, 11. јуна 2024. године, ученици 4. разреда су се на веома занимљив начин упознали са предметом биологија и наставницом Снежаном Васиљевић. Сазнали су шта је биологија, чиме се бави, на који начин се стичу и где се примењују биолошка знања. Ученици су на поклон добили биљке, лаванду и нану, такође су добили задатак да истраже значај тих биљака. Са одушевљењем су напустили учионицу.
Продајни сајам половних уџбеника

Ученички парламент организовао је први продајни сајам половних уџбеника у петак 14. јуна у матичном објекту уз подршку наставника и управе школе. Велики број ученика и родитеља је био заинтересован за овај догађај са жељом да се понови и наредне године и буде што масовнији.
Припрема декорације за мале матуранте

Одељењско веће шестог разреда традиционално је учествовало у припреми декорације за фотографисање матураната наше школе.