Републичко такмичење из енглеског језика

На Републичком такмичењу из енглеског језика нашу школу представљали су ученици 7/2 разреда, Немања Марковић и Андрија Димитријевић, као и ученици 8. разреда: Андрија Јокић 8/4, Милан Милутиновић 8/4 и Вељко Милошевић 8/1. Андрија Димитријевић, у конкуренцији од преко 1000 ученика 7. разреда, освојио је 4. место и похвалу. Наставнице Даница Јегдић Мркшић и Марија Живановић
Мој омиљени књижевни јунак

На часу српског језика петаци су данас имали за задатак да представе своје омиљене књижевне јунаке. Имали смо прилике да видимо Харија Потера, Хермиону, змајеве, Агија и Ему и још прегршт ликова из познатих дела. Ученици су се забавили и били су изузетно маштовити у презентовању. Час је реализовала наставница Љиљана Ивановић Јованчевић.
Дружење са вртићем "Пчелица"

У четвртак, 11.4.2024. у нашој школи реализовано дружење са вртићем "Пчелица". Наставник физичког васпитања Андрија Павловић је осмислио занимљиве игре које су деца са радошћу прихватала.
ТАЛИС - МЕЂУНАРОДНО ИСТРАЖИВАЊЕ У НАШОЈ ШКОЛИ

Током другог полугодишта 2024. године директор и одабрани наставници наше школе су учествовали у међународном пројекту ТАЛИС 2024. Ово је четврти циклус међународног истраживања о настави и учењу који се организује под окриљем Организације за економску сарадњу и развој и уједно представља највеће и најопсежније међународно истраживање о наставницима и њиховим условима рада. Од само 24 учесника у првом циклусу 2008. године, број учесника у ТАЛИС 2024 је порастао на 50 образовних система са 6 континената, а ми смо међу њима. Истраживање је реализовано у онлајн формату. Спровођењем пројекта је координирала педагог школе, Ана Лазаревић.
Дружење са песником

Наша суграћанка Татјана Милановић, професор српског језика, гостовала је код ученика 1. и 2. разреда на Стрелишту, где је кроз причу, песму и радионицу представила ђацима своју нову књигу песама "Добро јутро, добри свете". Хвала драгој Тањи на дружењу и дивној поезији за децу.
Леда наставља са успесима

На Републичком такмичењу музичких и балетских школа Србије, одржаном 09.04.2024. године у Основној музичкој школи "Коста Манојловић" у Земуну, наша ученица Леда Миловановић освојила је другу награду у другој категорији солиста, дисциплина труба. Честитамо!
Песниче народа мог

На општинском такмичењу у рецитовању „Песниче народа мог" ученици наше школе имали су запажене наступе. Вељко Милошевић 8/1 освојио је похвалу, а Леда Миловановић 5/4 освојила је прво место и пласирала се на окружно такмичење. Честитамо Леди и Вељку и њиховим наставницама, Љиљани Ивановић Јованчевић и Маји Лазаревић.
Окружно такмичење у рукомету

На Окружном такмичењу у рукомету које је одржано у Рековцу, девојчице и децачи освојили су прво место. Браво за наше ученике! Наставници Иво Божовић и Бобан Маровић
Окружно такмичење из српског језика и језичке културе

Окружно такмичење из српског језика и језичке културе одржано је у суботу, 6.4.2024. године у ОШ "Вук Караџић" у Ћуприји. Наши ђаци су били веома успешни: 5. разред Нађа Ћурић, Ана Радивојевић, Страхиња Гетић - 3. место наставница Љиљана Ивановић Јованчевић 8. разред Маша Миладиновић - 2. место наставница Маја Лазаревић
Час Ваннаставних активности у 4/3

У сарадњи са наставницом биологије, Јеленом Панић, која је и родитељ нашег ученика, одржан је 8. априла час Ваннаставних активности на тему "Промене на телу и у понашању - СТИЖЕ ПУБЕРТЕТ". На занимљив и деци интересантан начин, мама Јелена, одговорила је на многа питања, која су децу занимала. Хвала мами, Јелени!