Сараднички час поводом Светског дана воде

Ученици 1/5 са својом учитељицом Лепосавом Младеновић и наставницом Енглеског језика,Маријаном Павловић,обележили су Светски дан воде . Ученици су кроз разне активности-укрштене речи,презентовање еко-порука о води,научених појмова из енглеског језика указали на значај и очување свих вода и живог света у њима!
Општинско такмичење из историје

На општинском такмичењу из историје одржаном 20.марта у школи " Вук Караџић " у Глоговцу ученици наше школе постигли су следеће резултате: Пети разред: Василије Јовановић III место, наставница Сања Марковић Шести разред: Лука Јеремић, III место, наставница Марија Алексић Седми разред: Вук Радосављевић, III место Никола Миладиновић, III место наставница Звездана Петровић
Језички детективи

На данашњем часу српског језика петаци су се нашли у улози језичких детектива. Пажљивим читањем детективске приче, анализирањем ликова и кључних речи-трагова у тексту, покушали су да открију ко је украо Тутанкамонов драгуљ. На крају су особине јунакаа представили кроз театар слика. Уживали су у свакој активности и били су одлични! Час је реализовала наставница Љиљана Ивановић Јованчевић.
Сараднички час историје и српског језика

Данас је одржан сараднички час историје и српског језика у одељењу 8/2. Циљ часа је био упознавање ученика са делом "Писма", Хилде Дајч и сагледавање са мултиперспективног аспекта књижевности и историје. Након приказаног филма, фотогтафија, записа и дискусије, свака група је имала задатак да напише писмо виртуелном пријатељу стављајући се "у ципеле" људи који су доспели у логор. Ученици су показали висок степен историјског знања, умешности у стваралачком погледу, али и изузетан осећај за емпатију. Часу је присуствовала директорка школе Сања Прибаковић. Наставнице Марија Алексић и Маја Лазаревић
ПОСЕТА ШЕСТАКА ВРТИЋУ

19. марта 2024. године ученици 6-2: Анђела Јеремић, Нера Стојковић, Доротеја Петровић и Лука Вукашиновић са својом наставницом географије Аном Милосављевић, одазвали су се позиву предшколске групе вртића "Сунце" коју воде васпитачице Марина Стефановић и Анђелија Ђокић и предшколцима пренели своја знања о планетама Сунчевог система. Ученици наше школе су кроз различите активности и игре упознавали предшколце са планетама, а занимљив приказ планета, на начин примерен узрасту деце и веома надахнуто о планетама је говорила Анђела Јеремић, ученица 6-2, која је и велики познавалац васионских тела. Предшколци су показали да већ поседују доста знања о планетама, али су заинтересовано учествовали у свим припремљеним активностима и највишим оценама, подизањем руку, оценили време проведено са старијим другарима.
Општинско такмичење из хемије

На Општинском такмичењу из хемије ученици наше школе постигли су следеће резултате: Вук Радосављевић 7/2 - 2. место и пласман на Окружно такмичење, Магдалена Николић 7/3 - 2. место и пласман на Окружно такмичење, Уна Неговановић 7/3 - 3. место и пласман на Окружно такмичење, Маша Миладиновић 8/2 - 3. место и пласман на Окружно такмичење. Наставник Дејан Симић
Општинско такмичење у атлетици

Општинско такмичење у атлетици, Анастасија Миладиновић, 8/3, прво место, 100 метара и пласман на Окружно такмичење, Јована Стојковић, 7/3, друго место, скок у даљ, Сава Рајковић, 8/3, друго место, 100 метара. Наставник Иво Божовић Честитке нашим ученицима!
Окружно такмичење из математике

Ученици трећег и четвртог разреда су у суботу 16.3.2024. на Окружном такмичењу из математике које је одржано у Параћину постигли следеће резултате: Прво место-Лука Станојловић и Огњен Лазаревић, Похвала-Сара Петровић, Павле Спасић 4/1, прво место, Лука Крстић 4/2, учешће. Честитамо ученицима и њиховим учитељима Весни Манојловић, Ивану Милојевићу, Марини Крстић, Јасмини Вишњевац и Весни Глигоријевић.
Окружно такмичење из математике

На окружном такмичењу из математике које је одржано 16.3.2024. у Параћину у ОШ"Ђура Јакшић", ученици наше школе постигли су следеће резултате: 5. разред : Нађа Ћурић 2. место Страхиња Гетић 3. место Наставник Гордана Милорадовић 8. разред: Таша Ћурић похвала Наставник Снежана Марковић
Општинско такмичење из биологије

Данас је у ОШ "Горан Остојић" одржано општинско такмичење из биологије. Ученици наше школе постигли су следеће резултате: 5. разред Вишња Стошић, 2. место Теодор Стаменковски, 3. место Тара Миладиновић, 3. место Леда Миловановић, похвала Нађа Ћурић, похвала Наставник Љиљана Г. Пантић 6. разред Михајло Миладиновић, 3. место Наставник Мирјана Ристић 8.разред Маша Миладиновић, 2. место Таша Ћурић, 3. место Наставник Снежана Васиљевић Сви ученици који су имају друго и теће место пласирали су се на окружно такмичење. Честитке свим ученицима на оствареним резултатима!