Ледини успеси

Наша ученица Леда Миловановић 5/4 освојила је прво место на такмичењу музичких школа у Ћуприји у категорији ученика првог разреда.
Сараднички час српског језика и географије „Мит о космосу“

Данас је одржан сараднички час српског језика и географије у одељењу 5/4. Циљ часа био је вежбање вештине презентовања и утврђивање стечених знања из српског језика и географије. Сви ученици су се укључили и сарађивали унутар групе, показали су креативност у решавању задатака и изразили жељу за поновним повезивањем ова два предмета. Часу је присуствовала директорка школе Сања Прибаковић. Наставница српског језика Љиљана Ивановић Јованчевић и наставница географије Ана Богдановић Милосављевић.
Окружно такмичење из технике и технологије

На Окружном такмичењу из технике и технологије које је одржано 7. априла су учествовали наши ученици: Филип Стошић 6/4 - 1. место и пласман на Републичко такмичење. Наставник Горан Ивковић. Јана Марковић 7/1 - похвала. Наставник Натали Томић.
Републичко такмичење у шаху

Магдалена Николић, ученица 7/3 разреда, у јакој конкуренцији од 50 такмичара најбољих у држави заузела је 36. место, имала је од седам партија две победе, два ремија и три пораза. Укупан број учесника-шахиста био је 900, највећи скуп у шаху у Европи! Наставник Марјан Павићевић Све похвале!
Завршена обука пливања

У петак 5. априла 2024. године, на базенима Спортског центра „Црњански“, са почетком у 18:00 часова, организована је свечана додела диплома о завршеној обуци пливања ученика млађих разреда ОШ „Рада Миљковић“, Јагодина. Наши ученици су у протекле три недеље похађали бесплатну обуку пливања. Честитамо!
Регионално такмичење у свирању хармонике

Ђорђе Михаиловић, ученик шестог разреда наше школе и ученик Музичке школе" Владимир Ђорђевић", освојио је 1. место у својој категорији, на регионалном такмичењу у свирању хармонике. Честитамо Ђорђу и желимо му још пуно успеха и награда.
Регионално такмичење хармонике

Ученик 1. разреда наше школе у подручном одељењу у Буковчу, Огњен Стојадиновић који упоредо похађа и ОМШ "Владимир Ђорђевић", освојио је данас 1. награду на регионалном такмичењу хармонике у Ћуприји које се одржавало у ОМШ "Душан Сковран". Честитке нашем Огију као и његовом наставнику и учитељици!
Школско такмичење у рецитовању

Данас је у библиотеци одржано такмичење виших разреда у рецитовању. Жири у саставу Сања Прибаковић - директор школе, Драгана Станковић - библиотекар, Љиљана Јовановић - наставник немачког језика, имао је веома тежак задатак. Истакли су да су сви ученици лепо увежбали казивање стихова и да су нијансе одлучиле ко ће ићи даље. Нашу школу на општинском такмичењу представљаће Леда Миловановић - пети разред, Нера Стојковић - шести разред, Вељко Милошевић - осми разред. Свим ученицима желимо пуно среће на следећем нивоу такмичења!
Посета школској библиотеци

Ученици I/3 посетили су школску библиотеку и том приликом постали њени чланови. Упознали су се са њеним радом и израђивали обележиваче за књиге. Посету је обележила креативност и пријатна атмосфера. Учитељице: Бојана Цанић и Марина Јовановић Панајотовић
Дан ОРА

Дан ОРА обележава се сваког 1. априла у циљу неговања традиције некадашњег омладинског рада у духу заједништва и очувања здраве животне средине. Акција се спроводи у сарадњи са удружењем "Акцијаши Јагодине", а на иницијативу Градског савета родитеља. Ученици Вршњачког тима наше школе заједно са педагошким асистентом Данијелом засадили су три чемпреса у школском дворишту, а затим приступили акцији чишћења школског дворишта.