ПРОБНИ ЗАВРШНИ ИСПИТ 2024.

Датум: 18. Mart 2024 23:02 Категорија: Новости и обавештења

У свим основним школама на територији Републике Србије у складу са Правилником о календару образовно-васпитног рада, пробни завршни испит за ученике 8. разреда биће организован 22. 3. и 23. 3. 2024. по следећем распореду:

ПОЧЕТАК ДРУГОГ ПОЛУГОДИШТА

Датум: 21. Januar 2024 22:17 Категорија: Новости и обавештења

Према Календару образовно-васпитног рада друго полугодиште
почиње у понедељак, 22. јануара 2024. године.

СРЕЋНИ ПРАЗНИЦИ!

Датум: 18. Decembar 2023 20:21 Категорија: Новости и обавештења

Ових дана наша школа блиста од лепоте, празничног расположења и жеље да сви уживамо у задовољству заједничког рада.
Сва четири објекта ОШ "Рада Миљковић" ове године никад лепша! Креативне идеје наших ученика, заједно са својим наставницима, преточене су у најлепше празничне приче у слици.
На овој огласној табли можете видети део нашег стваралаштва. Уживајте и лајкујте!

У СУСРЕТ ПРАЗНИЦИМА

Датум: 07. Decembar 2023 12:02 Категорија: Новости и обавештења

Током децембра месеца, поред часова наставних и ваннаставних активности,реализоваће се и креативне радионице за ученике и родитеље у оквиру свих одељењских заједница, где ће се радити на декорисању учионица и школског простора и изради украсних предмета и честитки.

СВЕТСКИ ДАН ДЕТЕТА

Датум: 20. Novembar 2023 14:19 Категорија: Новости и обавештења

DANAS SE OBELEŽAVA SVETSKI DAN DETETA - Radio Dunav
Данас је за нас посебан дан! Заједно славимо Светски дан детета!
Зато смо за ову прилику са другарима из више од 200 школа широм Србије у исто време послали снажну и инспиративну поруку: УЧИМО СВИ ЗАЈЕДНО!

ДЕЧЈА НЕДЕЉА 2023/24.

Датум: 25. Septembar 2023 18:29 Категорија: Новости и обавештења

Поводом Дечје недеље која се у целом свету обележава од 2. октобра, одлучили смо да децу, али и њихове родитеље, наставнике, васпитаче, тетке, тече, баке и деке подсетимо на права која деца имају, а која су установиле Уједињене нације.

Знамо да се већина одраслих труди да сва ова права поштује, да знају да и дете има право да мисли и своје мишљење изнесе, али није лоше тога се с времена на време подсетити, а Дечја недеља је, чини нам се, одличан тренутак за то, управо због тога што је и настала да би се очувала и надоградила права која имају најважнија бића на планети – наша деца!

ПОЧЕТАК НОВЕ ШКОЛСКЕ ГОДИНЕ

Датум: 28. Avgust 2023 12:48 Категорија: Новости и обавештења

Школска 2023/24. година почиње у петак, 1.9.2023.године.

Спискови ђака првака и петака по одељењима биће истакнути у холу и на огласној табли матичне школе у среду, 30.8.2023. од 12:00 часова.

ЗАВРШНИ ИСПИТ

Датум: 18. Jun 2023 23:10 Категорија: Новости и обавештења

Драги наши осмаци,  како вас у периоду 21-23.6.2023. очекује завршни испит, даћемо вам  неопходне информације у вези са организацијом и реализацијом испита.
- Завршни испит полажу сви ученици осмог разреда, као и одрасли који стичу основно образовање у складу са законом којим се уређује образовање одраслих.
Завршни испит ученици осмог разреда полажу три дана – првог дана се полаже српски, односно матерњи језик, другог математикa, а трећег дана тест из предмета који су ученици одабрали, односно тест из биологије, географије, историје, физике или хемије.

МЕЂУНАРОДНИ ДАН ПОРОДИЦЕ

Датум: 18. Maj 2023 09:31 Категорија: Постигнућа

Поводом Међународног дана породице, који се обележава 15. маја, школа је радове ученика  на тему "Моја породица" ујединила у јединствену галерију.

ШКОЛА РОДИТЕЉСТВА

Датум: 11. Maj 2023 13:38 Категорија: Новости и обавештења

Друга  тема у оквиру школе родитељства биће реализована у четвртак, 4.11.5.2023. у матичном објекту школе у 18 часова.