Дружење са песником

Наша суграћанка Татјана Милановић, професор српског језика, гостовала је код ученика 1. и 2. разреда на Стрелишту, где је кроз причу, песму и радионицу представила ђацима своју нову књигу песама "Добро јутро, добри свете". Хвала драгој Тањи на дружењу и дивној поезији за децу.
Леда наставља са успесима

На Републичком такмичењу музичких и балетских школа Србије, одржаном 09.04.2024. године у Основној музичкој школи "Коста Манојловић" у Земуну, наша ученица Леда Миловановић освојила је другу награду у другој категорији солиста, дисциплина труба. Честитамо!
Песниче народа мог

На општинском такмичењу у рецитовању „Песниче народа мог" ученици наше школе имали су запажене наступе. Вељко Милошевић 8/1 освојио је похвалу, а Леда Миловановић 5/4 освојила је прво место и пласирала се на окружно такмичење. Честитамо Леди и Вељку и њиховим наставницама, Љиљани Ивановић Јованчевић и Маји Лазаревић.
Окружно такмичење у рукомету

На Окружном такмичењу у рукомету које је одржано у Рековцу, девојчице и децачи освојили су прво место. Браво за наше ученике! Наставници Иво Божовић и Бобан Маровић
Окружно такмичење из српског језика и језичке културе

Окружно такмичење из српског језика и језичке културе одржано је у суботу, 6.4.2024. године у ОШ "Вук Караџић" у Ћуприји. Наши ђаци су били веома успешни: 5. разред Нађа Ћурић, Ана Радивојевић, Страхиња Гетић - 3. место наставница Љиљана Ивановић Јованчевић 8. разред Маша Миладиновић - 2. место наставница Маја Лазаревић
Час Ваннаставних активности у 4/3

У сарадњи са наставницом биологије, Јеленом Панић, која је и родитељ нашег ученика, одржан је 8. априла час Ваннаставних активности на тему "Промене на телу и у понашању - СТИЖЕ ПУБЕРТЕТ". На занимљив и деци интересантан начин, мама Јелена, одговорила је на многа питања, која су децу занимала. Хвала мами, Јелени!
Ледини успеси

Наша ученица Леда Миловановић 5/4 освојила је прво место на такмичењу музичких школа у Ћуприји у категорији ученика првог разреда.
Сараднички час српског језика и географије „Мит о космосу“

Данас је одржан сараднички час српског језика и географије у одељењу 5/4. Циљ часа био је вежбање вештине презентовања и утврђивање стечених знања из српског језика и географије. Сви ученици су се укључили и сарађивали унутар групе, показали су креативност у решавању задатака и изразили жељу за поновним повезивањем ова два предмета. Часу је присуствовала директорка школе Сања Прибаковић. Наставница српског језика Љиљана Ивановић Јованчевић и наставница географије Ана Богдановић Милосављевић.
Окружно такмичење из технике и технологије

На Окружном такмичењу из технике и технологије које је одржано 7. априла су учествовали наши ученици: Филип Стошић 6/4 - 1. место и пласман на Републичко такмичење. Наставник Горан Ивковић. Јана Марковић 7/1 - похвала. Наставник Натали Томић.
Републичко такмичење у шаху

Магдалена Николић, ученица 7/3 разреда, у јакој конкуренцији од 50 такмичара најбољих у држави заузела је 36. место, имала је од седам партија две победе, два ремија и три пораза. Укупан број учесника-шахиста био је 900, највећи скуп у шаху у Европи! Наставник Марјан Павићевић Све похвале!