Школска слава Свети Сава у Вољавчу

Школска слава Свети Сава обележена је у Вољавчу свечаном приредбом и сечењем колача. Реализатори ове активности биле су учитељице Маја Тодосијевић(1. и 3. разред) и Гордана Митровић (2. и 4. разред)
Новогодишња приредба у Вољавчу

Ученици свих разреда одељења из Вољавча су рецитовали и певали песмице о зими, празницима, Деда Мразу.Након приредбе ученици су уживали у прослави. Реализатори ове активности биле су учитељице Маја Тодосијевић(1-6 и 3-6) и Гордана Митровић (2-6 и 4-5)
Тематски дан "У сусрет празницима"

Последњег наставног дана децембра, 27.12. 2019. године у одељењима 1-6 и 3-6 одржан је тематски дан под називом "У сусрет празницима" реализатор ове активности је Маја Тодосијевић.
Светосавски концерт јагодинских школа,22.јануар 2020.године

„Пут способности“ ПО радионица 7. разреда

Последњи наставни дан у 2019. години Одељенско веће 7. разреда обележило је интересантном ПО радионицом „Пут способности“. У радионици су учествовали ученици 7-1, 7-2, 7-3 и 7-5 разреда са својим одељенским старешинама.
Тајни пријатељ-5.разред

Петаци су 27.12. откривали тајне пријатеље, добијали честитке и китили јелку новогодишњим жељама. Атмосфера је била весела,права празнична.
ВТ 5.разреда испраћа 2019.годину

ВТ 5.разреда испраћа 2019.годину уз много радости и оптимизма! А са још више раздраганости и среће ће ВТ наше Раде дочекати 2020. Много среће,здравља и радости пожелео је свима ВТ ОШ"Рада Миљковић"
Ученици одељења 8-3 на промоцији у Музеју наивне уметности

28.децембра 2019.године ученици одељења 8-3 са Одељенским старешином наставницом ликовне културе Мирјаном Ивковић, присуствовали су промоцији календара и часописа Музеја наивних уметности из Јагодине.Ученици су први пут били у прилици да присуствују таквој манифестацији и вратили су се са пуно лепих утисака.
Ученици наше школе на модној ревији Прве техничке школе

25.децембра 2019.године ученици наше школе,у пратњи наставнице ликовне културе Мирјане Ивковић и педагога Драгане Божовић, присуствовали су модној ревији коју су организовали ученици и професори текстилног смера Прве техничке школе у Јагодини.
Часови под маскама

На предлог Ученичког парламента ОШ"Рада Миљковић" већина ученика и наставника 8.разреда последње часове у календарској години имали су под маскама. У клупе наших осмака сели су Мајкл Џексон,Чарли Чаплин,Салвадор Дали,Пипи Дуга Чарапа,Алвин,Миа,ловац,боксер,мајстор аикидоа,сликари,много ирваса,Деда Мразева....Мајкл Џексон био је на часу биологије у улози предавача биологије,наставница математике била је маскирана у новогодишњу јелку са украсима,наставница географије била је маскирана у наставницу физичког и од својих маскираних ученика очекивала да скупе што више поена у гађању лоптицом континенте на карти света.Сви ученици и наставници који су неким детаљем изменили свој уобичајени стил облачења, учинили су да овај дан за све буде незабораван.