Општинско такмичење из хемије

На Општинском такмичењу из хемије ученици наше школе постигли су следеће резултате: Вук Радосављевић 7/2 - 2. место и пласман на Окружно такмичење, Магдалена Николић 7/3 - 2. место и пласман на Окружно такмичење, Уна Неговановић 7/3 - 3. место и пласман на Окружно такмичење, Маша Миладиновић 8/2 - 3. место и пласман на Окружно такмичење. Наставник Дејан Симић
Општинско такмичење у атлетици

Општинско такмичење у атлетици, Анастасија Миладиновић, 8/3, прво место, 100 метара и пласман на Окружно такмичење, Јована Стојковић, 7/3, друго место, скок у даљ, Сава Рајковић, 8/3, друго место, 100 метара. Наставник Иво Божовић Честитке нашим ученицима!
Окружно такмичење из математике

Ученици трећег и четвртог разреда су у суботу 16.3.2024. на Окружном такмичењу из математике које је одржано у Параћину постигли следеће резултате: Прво место-Лука Станојловић и Огњен Лазаревић, Похвала-Сара Петровић, Павле Спасић 4/1, прво место, Лука Крстић 4/2, учешће. Честитамо ученицима и њиховим учитељима Весни Манојловић, Ивану Милојевићу, Марини Крстић, Јасмини Вишњевац и Весни Глигоријевић.
Окружно такмичење из математике

На окружном такмичењу из математике које је одржано 16.3.2024. у Параћину у ОШ"Ђура Јакшић", ученици наше школе постигли су следеће резултате: 5. разред : Нађа Ћурић 2. место Страхиња Гетић 3. место Наставник Гордана Милорадовић 8. разред: Таша Ћурић похвала Наставник Снежана Марковић
Општинско такмичење из биологије

Данас је у ОШ "Горан Остојић" одржано општинско такмичење из биологије. Ученици наше школе постигли су следеће резултате: 5. разред Вишња Стошић, 2. место Теодор Стаменковски, 3. место Тара Миладиновић, 3. место Леда Миловановић, похвала Нађа Ћурић, похвала Наставник Љиљана Г. Пантић 6. разред Михајло Миладиновић, 3. место Наставник Мирјана Ристић 8.разред Маша Миладиновић, 2. место Таша Ћурић, 3. место Наставник Снежана Васиљевић Сви ученици који су имају друго и теће место пласирали су се на окружно такмичење. Честитке свим ученицима на оствареним резултатима!
Окружно такмичење из српског језика и књижевности - Књижевна олимпијада

Данас је у ОШ "Бошко Ђуричић" одржано Окружно такмичење из српског језика и књижевности Књижевна олимпијада. На такмичењу је учествовало 32 ученика, од тога је њих једанаест освојило друго и треће место. Ученице седмог разреда наше школе постигле су одличне резултате: Дуња Абадић, 7/4 - 2. место, Дуња Стошић, 7/2 - 2. место, Јана Марковић, 7/1- 2. место, Елена Миловановић, 7/1 - 3. место. Предметни наставник: Ђурђа Стаменић Честитке!
ЖИВА БИБЛИОТЕКА „ЖЕНЕ МОГУ СВЕ“

У уторак, 12.3.2024. у нашој школи у организацији Тима за професионалну оријентацију (ПО) одржана је трибина под називом „Жене могу све“ на којој су гостовале професорке стручне групе предмета ЕГШ „Никола Тесла“ Сања Тодоровић, инжењер електротехнике и Ивана Перић, архитекта, као и представнице ПССС у Јагодини, Весна Јевтић и Ивана Глигоријевић инжењери пољопривреде. Ученици 7. и 8. разреда имали прилику да кроз разговор са гошћама сазнају како је текло њихово школовање, на којим пословима могу да раде, али и да се увере да и жене и мушкарци могу једнако квалитетно да се баве свим занимањима.
Филм "Плоча"

Ученици наше школе на челу са својом директорком Сањом Прибаковић и свим наставницима показали су још једном да имају велико срце и својим присуством помогли лечењу родитеља своје другарице, који је тешко болестан. Гледали су филм "Плоча" младог и хуманог уметника Александра Јевтића, који је показао сву своју људскост и величину.
Први онлајн сусрет са вршњацима из Грчке

Први овогодишњи видео сусрет са вршњацима из пријатељске школе Козани из Грчке, реализован је данас у школској библиотеци. Вршњачки тим је заједно са педагошким асистентом Данијелом, библиотекарком Драганом и директорком припремио леп програм. Наши ученици су говорили стихове о другарству и свирали на виолини, док су другари из Грчке били у костимима и говорили нам о традиционалном фестивалу који се ових дана спроводи у њиховој земљи. Сусрет је био садржајан, квалитетан и инспиративан и завршио се договором о будућој размени васкршњих честитки и поклона.
Модели људских органа

Ученици 7. разреда у претходном периоду изучавали су грађу људског тела. Као завршну активност у оквиру теме имали су да израде један од органа људског тела од материјала по свом избору. Показали су изузетну креативност и маштовитост у изради ока, бубрега, модела плућа, зуба, срца, мозга или уха.