Биоми света

Ученици 7. разреда су на часу биологије изучавали биоме света. Једна од активности је била да сликом и речју убеде своје пријатеље да посете различите пределе и уживају у њиховим лепотама. Наставница биологије Љиљана Глођовић Пантић
Манифестација у фарбању јаја

Поводом традиционалне манифестације коју годинама организује Удружење ратних војних инвалида за град Јагодину у фарбању јаја, на Велики четвртак у цркви Св.Арханђела Михајла ученице 3. разреда су узеле учешће. Лени Обрадовић честитамо за освојено прво место, а Иву Стевановић похваљујемо за труд. Јаје Лене Обрадовић је проглашено као најлепше декорисано и награда која јој следује је пехар, диплома и торта која ће се искористити за послужење за празник који предстоји. Њен осмех говори да је уживала у оваквом подухвату и надамо се да ће наставити и даље да осваја пехаре.
Срећан Ускрс - одељења 2/5 и 4/5, Вољавче

Сараднички час "У сусрет Ускрсу"

У одељењу I/3 њихове учитељице одржале су сараднички час. Тема је била " У сусрет Ускрсу". Говорило се о народној традицији и обичајима везаним за овај празник.Гост на часу била је Тамара Нешић. Она је ученицима говорила о традиционалним орнаментима на српској народној ношњи, а затим им показала како да уз помоћ веза украсе ускршња јаја.На самом крају ученици су играли игру " Пронађи скривено јаје".Ученици су показали изузетну креативност и посвећеност. Часу су присуствовале педагог Ана Лазаревић и психолог Сања Анжел. Час реализовале Марина Јовановић Панајотовић и Бојана Цанић.
Конкурс "Мој љубимац"

На литерарном конкурсу "Мој љубимац" у оквиру манифестације "Живково пролеће" ученци I/3 остварили су запажене резултате.Михајла Арсић,Миња Ђокић,Мила Милановић, Ђорђе Ђурђевић и Вукашин Маковић добили су захвалнице за учешће,док је Стефан Јовановић освојио 3.место, а Анђелија Нешић 2.место.Честитке свим ученицима! Учитељице: Бојана Цанић и Марина Јовановић Панајотовић
У сусрет Васкрсу

Поводом наступајућег хришћанског празника Васкрса, ученици Вршњачког тима наше школе су разменили честитке и поклоне са ученицима пријатељске школе Козани из Грчке. Током неколико видео сусрета разменили су честитке за празник на српском, грчком и енглеском језику, певали и свирали.
Екскурзија ученика 7. разреда

Екскурзија ученика 7.разреда реализована је 25. и 26.4.2024. Током дводневне екскурзије ученици су обишли Обедску бару, Тршић, манастир Троношу, Ваљево, Бранковину и уживали у лепотама природе и активностима.
Окружно такмичење у атлетици

На Окружном такмичењу у атлетици које је одржано у Ћуприји, ученица 8/3 разреда, Анастасија Миладиновић, освојила је прво место. Наставник Иво Божовић Браво!
„Песниче народа мог"

На окружном такмичењу у рецитовању „Песниче народа мог" наша Леда Миловановић 5/4 освојила је похвалу. Честитамо Леди!
Екскурзија ученика 8. разреда

Екскурзија ученика 8. разреда наше школе реализована је 23. и 24.4.2024. Током дводневне екскурзије ученици су обишли Овчар бању, етно село Сирогојно, Златибор, Тару, Мећавник и Шарганску осмицу. Све је протекло у најбољем реду, а ученици су уживали у лепотама природе, садржајима и активностима.