Постигнућа

ЗАВРШЕНИ ETWINNING ПРОЈЕКТИ

Датум: 07. Jul 2021 12:24 Категорија: Постигнућа

Током школске 2020/2021. године, наша школа је организовала и реализовала неколико међународних пројеката који су пријављени за Националну и Европску ознаку за квалитет.
У пројектима су учествовали ученици од 1. до 8. разреда, као чланови eTwinnig тима школе, заједно са директорком и неколико наставника и стручних сарадника школе.

ЛАНИН СВЕТ - ЛАНА ЗДРАВКОВИЋ

Датум: 15. Jun 2021 21:55 Категорија: Постигнућа

Kултурно издавачки центар "Српска кућа" из Пожаревца објавио је књигу "Ланин свет" чији је аутор ученица 1. разреда наше школе, Лана Здравковић. Лана је са непуних осам година најмлађи писац наше школе и Јагодине.

ХРИСТОС ВОСКРЕСЕ, РАДОСТ ДОНЕСЕ!

Датум: 29. April 2021 22:12 Категорија: Постигнућа

Васкрс нам куца на врата доносећи срећу, спокој, светлост и наду. То је празник љубави и радости, време кад се заборављају ружне мисли и дела, кад људи пружају једни другима руку помирења...
Васкршњу недељу је наша школа обележила активно и  креативно, у духу радости и пријатељства.

ТАКМИЧЕЊА У АПРИЛУ

Датум: 27. April 2021 21:43 Категорија: Постигнућа

Током априла, 2021. ученици старијих разреда ОШ "Рада Миљковић" су учествовали на општинским и окружним такмичењима и остварили запажене резултате.

22. АПРИЛ, ДАН ПЛАНЕТЕ ЗЕМЉЕ

Датум: 23. April 2021 18:18 Категорија: Постигнућа

Срећан Дан планете Земље свим чуварима природе на свету!
Ученици ОШ "Рада Миљковић" вам преносе веома важне поруке очувања природе, околине и наше планете Земље. Погледајте!

Активности продуженог боравка у објекту на Стрелишту - март

Датум: 13. April 2021 10:05 Категорија: Постигнућа

Ученици продуженог боравка у објекту на Стрелишту, заједно са учитељицом  Марином Панајотовић, су своје активности у месецу марту посветили доласку пролећа као и међународним данима - жена, река и шуме. Уз своју креативност и марљив рад украсили су прелепи пано и поручили: ,,Добро дошло пролеће!”

ОШ ,,РАДА МИЉКОВИЋ“ УЧЕСТВУЈЕ У МЕЂУНАРОДНОМ ПИЛОТ ИСТРАЖИВАЊУ O РАЗВОЈУ ЧИТАЛАЧКЕ ПИСМЕНОСТИ - ICCS 2022

Датум: 19. Mart 2021 12:36 Категорија: Постигнућа

ОШ ,,Рада Миљковић“  у Јагодини и њено издвојено одељење 4/6 разреда у Вољавчу  су изабрани да учествују у PIRLS (Progress in International Reading Literacy Study) истраживању . Ово међународно  испитивање развоја читалачке писмености у четвртом разреду основне школе се по први пут организује у Републици Србији.  У истраживању укупно учествује  170 школа  Републике Србије.

СРЕЋАН 8. МАРТ, ДАН ЖЕНА

Датум: 08. Mart 2021 23:37 Категорија: Постигнућа

Ево како смо обележили овај посебан дан!

АКТИВНОСТИ ПРОДУЖЕНОГ БОРАВКА У ДРУГОЈ СЕДМИЦИ ФЕБРУАРА

Датум: 16. Februar 2021 21:11 Категорија: Постигнућа

Продужени боравак у матичном објекту наше школе, заједно са учитељицом Маријом Милетић, је на креативан начин обележио и прославио буђење природе, плодност винове лозе и љубав.
Све похвале за наше ученике и учитељицу!

ОШ "РАДА МИЉКОВИЋ" ETWINNING ШКОЛА 2020/2021.

Датум: 24. Novembar 2020 11:22 Категорија: Постигнућа

На основу учешћа наших ученика и наставника у eТwinning пројектима, као и добијених награда - Националних и Европских ознака квалитета, наша школа је управо добила веома важно признање - ETWINNING ШКОЛА 2020/2021.
eТwinning тим наше школе успешно је започео ову школску годину, укључен је и одређени број ученика. Резултати рада биће објављени на страници сајта
 ETWINNING РАДА МИЉКОВИЋ