НОВЕМБАР, МЕСЕЦ ТОЛЕРАНЦИЈЕ И ЛЕПЕ РЕЧИ

Датум: 22. Novembar 2021 17:35 Категорија: Постигнућа

,,Недеља лепих порука”

Вршњачки тим ученика 5. и 6. разреда је у сарадњи са школском стручном службом направио пано ,,Недеља лепих порука”. Ученици су упућивали поруке захвалности и поштовања својим друговима, наставницима и члановима породице.

Клик на слику!

,,Толеранција - то сам ја”

Поводом Међународног дана толеранције, Вршњачким тим је израдио пано на тему ,,Толеранција - то сам ја” којим нам показују да је лепота у различитости и разноликости.

5/2 и 5/4 - Међународни дан толеранције

Одељења 5/2 и 5/4, на часовима одељенске заједнице, обележила су Међународни дан толеранције - 16. новембар.
Клик на слику!

8/1 и 8/2 - Толеранција, то смо ми!

Продужени боравак - Дан толеранције
Клик на слику!

Дан примирја у Првом светском рату

Ученици наше школе су и ове године обележили Дан примирја у Првом светском рату
заједно са својим наставницама историје , Звезданом Петровић и Маријом Алексић.
Велики број ученика је израдио Наталијину рамонду , симбол Дана примирја . Ученици су
подсетили зашто се 11. новембра обележава Дан примирја, шта је Наталијина рамонда и
по коме је добила име. Захваљујемо се Симони Илић , која је монтирала филм.

7. разред - Недеља толеранције

У недељи од 15.11. до 19.11. 2021. ученици седмог разреда су се на часовима редовне наставе, одељењске заједнице и на часовима грађанског васпитања бавили толеранцијом. У свим одељењским заједницама одрађена је радионица о толеранцији и ученици су писали поруке за дрво толеранције. На часу српског језика рађени су одломци из Дневника Ане Франк и ученици су излагали на тему расне, верске и националне толеранције. Часови грађанског су обухватили прављење дрвета толеранције. Сви часови одељењске заједнице су одржани 17.11.2021.

Толеранција, то смо ми!
Одељење 1/1 и учитељица Марина Крстић.

Драмско - историјска секција

У недељи када смо причали о толеранцији чланови Драмско - историјске секције направили су анкету о томе шта је то толеранција по мишљењу ученика и запослених у нашој школи. Захваљујемо се свима који су желели да говоре пред камером и који су изашли у сусрет овим младим новинарима-истраживачима.

Вољавче - Толеранција, то смо ми!

Толеранција, то смо ми!
Стрелиште - продужени боравак

6/1 - Међународни дан толеранције

3/4 и 3/5 - ЗАВИЧАЈНИ МУЗЕЈ

Ученици 3/4 и 3/5 са учитељицама Анкицом Тодоровић и Лепосавом Младеновић, обишли су Завичајни музеј где су се упознали са прошлошћу свога краја и околине.

Клик на слику!

Један сасвим, потпуно сасвим обичан час ликовне културе

"Стварамо, градимо нешто ново радимо."слоган за час ликовне културе у 3/2. Користећи машту, креативност, вредне руке и разне материјале, правили смо себи и особама које волимо накит.

3/2 - Месец књиге

Ученици 3/2 су поводом Месеца књиге истарживали поезију Душка Радовића. Посветили су се писању својих читалачких дневника и неговању навика читања.

3/2 - Месец толеранције

На часу одељенске заједнице ,ученици 3/2 су истраживали тему "Толеранција". На часу су писали поруке лепог понашања ,другу-другарици.Креирали су своју слагалицу уз слоган " Ја сам део III/2".