НАСТАВА НА ДАЉИНУ (15-19.3.2021.) - СТАРИЈИ РАЗРЕДИ

Датум: 13. Mart 2021 13:07 Категорија: Новости и обавештења

Образовно-васпитни рад у другом циклусу (старији разреди) у ОШ „Рада Миљковић“, у периоду  15 - 19. 3.2021. реализоваће се путем наставе на даљину на следећи начин:

СРЕЋАН 8. МАРТ, ДАН ЖЕНА

Датум: 08. Mart 2021 23:37 Категорија: Постигнућа

Ево како смо обележили овај посебан дан!

ИНФОРМАЦИЈЕ О УПИСУ У ПРВИ РАЗРЕД ШКОЛСКЕ 2021/2022.

Датум: 04. Mart 2021 19:52 Категорија: Новости и обавештења

Упис у први разред је у школској 2021/2022. години обавезан за сву децу рођену од 1. марта 2014. до 28.фебруара 2015. године.
Изузетно, детету се може одложити упис у први разред за годину дана, у складу са законом. Дете које ће до 1. септембра 2021. године имати шест до шест година и шест месеци, уписује се у први разред након провере спремности за полазак у школу.

ХУМАНОСТ НА ДЕЛУ У ОШ "РАДА МИЉКОВИЋ"

Датум: 01. Mart 2021 13:12 Категорија: Новости и обавештења

Током јануара и фебруара, 2021, наша школа је покренула и реализовала хуманитарну акцију помоћи угроженим породицама са више деце. У сарадњи са Црвеним крстом Јагодине, акција уручења помоћи породицама је кренула последње седмице месеца фебруара и наставља се током марта. Ученици вршњачког тима су са одређеним бројем наставника, управом и стручном службом школе организовано, поштујући све хигијенске и превентивне мере, додељивали неопходну помоћ - одећу, обућу, школски прибор и играчке.
Велика захвалност свим ученицима, родитељима и запосленима у ОШ "Рада Миљковић" на несебичној подршци и учешћу у овој племенитој акцији.
НАШЕ "МАЛО" НЕКОМЕ ЗНАЧИ "МНОГО"!

МЕЂУНАРОДНИ ДАН БОРБЕ ПРОТИВ ВРШЊАЧКОГ НАСИЉА

Датум: 24. Februar 2021 09:45 Категорија: Новости и обавештења

Међународни дан борбе против вршњачког насиља обележава се 24. фебруара 2021. године, као и сваке године - последње среде у фебруару,  под називом „Дан розих мајицаˮ.
Ученици наше школе припремају низ активности у циљу промовисања ненасилне комуникације.
Похвале свим ученицима, наставницима и стручним сарадницима за ангажовање, креативност и посвећеност!

АКТИВНОСТИ ПРОДУЖЕНОГ БОРАВКА У ДРУГОЈ СЕДМИЦИ ФЕБРУАРА

Датум: 16. Februar 2021 21:11 Категорија: Постигнућа

Продужени боравак у матичном објекту наше школе, заједно са учитељицом Маријом Милетић, је на креативан начин обележио и прославио буђење природе, плодност винове лозе и љубав.
Све похвале за наше ученике и учитељицу!

БЕЗБЕДНОСТ И СИГУРНОСТ УЧЕНИКА НА ПРВОМ МЕСТУ

Датум: 01. Februar 2021 09:28 Категорија: Новости и обавештења

Проблематика насиља у школи, превентивних и интервентних активности, дигиталног насиља - новог непријатеља... честе су теме у нашем друштву и завређују пажњу.
    Током првог полугодишта школске 2020/2021. за лист  "Поморавски гласник" (бројeви 33 и 34), наша школа је изнела виђење ове веома значајне проблематике, истицањем корисних савета и закључака, на основу искуства током протеклих година.

НАСТАВНА НА ДАЉИНУ - СТАРИЈИ РАЗРЕДИ

Датум: 30. Januar 2021 12:35 Категорија: Новости и обавештења

Од понедељка, 1. 2, 2021. у оквиру наставе на даљину у старијим разредима ОШ "Рада Миљковић", мења се распоред и сатница часова. Након прве седмице другог полугодишта, организован је састанак предметних наставника, управе и стручне службе школе, у циљу сагледавања добрих и лоших страна наставе на даљину, разматрања предлога који ће побољшати наставу, а све у најбољем интересу ученика и наставника. Обавештење о промени распореда и сатнице - у наставку вести.

У ДУХУ СВЕТОСАВЉА - СЕЧЕЊЕ СЛАВСКОГ КОЛАЧА

Датум: 27. Januar 2021 23:11 Категорија: Новости и обавештења

ОШ "Рада Миљковић" наставља традицију, и школску славу Светог Саву обележава свечаним сечењем и освештањем славског колача.
Сходно тренутној ситуацији, поштујући све превентивне мере, овај важан догађај је обележен уз присуство колачара, неколико  ученика и чланова колектива.

ЖИВОТ И ДЕЛО СВЕТОГ САВЕ

Датум: 26. Januar 2021 11:32 Категорија: Новости и обавештења

27.1.2021. ОШ "Рада Миљковић" традиционално обележава школску славу Светог Саву.