ВАСКРШЊИ ВАШАР

Датум: 29. Mart 2023 18:38 Категорија: Новости и обавештења

Поводом најрадоснијег хришћанског празника Васкрсења Господњег, ученици наше школе ће учествовати у Васкршњем вашару током следеће недеље.

Припреме ће се вршити на часовима одељењских заједница, ликовне културе, веронауке...
У холу објекта на Стрелишту ће се реализовати изложба 6.4.2023. у периоду од 12 до 13 часова. Истог дана ће изложба бити реализована библиотеци матичног објекта у периоду од 13 до 14 часова.

Оригинална, креативно осликана кувана јаја, као и васкршње декорације биће испраћене на начин у оквиру којег ће школска комисија одабрати и наградити ученике и одељења најлепше осликаних  јаја и декорација.
Најлепша јаја ће бити представљена на дан Васкрса у порти цркве Светих апостола Петра и Павла, чиме ће такође учествовати у избору за најлепша јаја нашег града.
Исте недеље, након изложбе, завршава се трећи класификациони период 7.4.2023. године и почиње пролећни распуст који ће трајати до 18.4.2023.