ДАНАС ПОЧИЊЕ УПИС ДЕЦЕ У ПРВИ РАЗРЕД ОСНОВНЕ ШКОЛЕ

Датум: 01. April 2021 20:29 Категорија: Новости и обавештења

Упис деце у први разред основне школе за школску 2021/2022. годину почиње данас, 1.4.2021.године, најавило је Министарство просвете Србије.
У Србији је за упис у први разред школске 2021/2022. године стасало 66.864 деце.
Родитељи или старатељи могу електронски да закажу термин за упис и тестирање детета у први разред покретањем услуге еЗаказивање на Порталу еУправа, која је доступна од 22. марта.

На овај начин се родитељима штеди време и новац и пружа потребна подршка у овом важном тренутку.

Документа потребна за упис школа прибављају се електронским путем: извод из матичне књиге рођених, уверење о пребивалишту, уверење о похађању припремног предшколског програма и потврда о лекарском прегледу, односно лекарско уверење.

Уколико је преглед обављен код приватног лекара, потребно је да родитељ то уверење ипак донесе у школу.

Упис ђака траје до 31. маја, а школе могу да их уписују и после тог датума.

Информације о упису могу се добити преко контакт-центра Министарства просвете (011/73-505-57 од 8.00 до 15.00 сати).

Информација за родитеље у вези са еЗаказивањем термина за упис и тестирање  детета у ОШ

КОРИСНИ САВЕТИ ЗА РОДИТЕЉЕ БУДУЋИХ ПРВАКА

Полазак у школу је нова развојна фаза у одрастању  сваког детета фаза са безброј нових изазова, како за дете, тако и за целу породицу,  зато се и каже да цела породица „креће“ у први разред! Да ли је потребно додатно припремати дете за тестирање?
Како детету представити тестирање за школу? Шта треба да кажем детету? Како ублажити прелазак из вртића у школу?
Многобројна питања муче  родитеље и будуће прваке.
Ево помоћи наше школе!

УПИС ПРВАКА

Наша школа има контакт форму - упитник, у оквиру којег можете унети основне податке о детету, неопходне стручној служби за потребе евиденције.

УПИТНИКУ МОЖЕТЕ ПРИСТУПИТИ
                      КЛИКОМ НА СЛИКУ

ДОБРО НАМ ДОШЛИ БУДУЋИ ПРВАЦИ!

ОШ "РАДА МИЉКОВИЋ"