ПРВО ПОЛУГОДИШТЕ ЗАВРШЕНО У ПРАЗНИЧНОМ ДУХУ

Датум: 19. Decembar 2020 10:42 Категорија: Новости и обавештења

Последњу седмицу првог полугодишта обележили смо у празничном духу!
У периоду 14 - 18. децембра у ОШ "Рада Миљковић" реализована је традиционална новогодишња  и божићна "Хуманитарна продајна изложба" украсних предмета и честитки и подела новогодишњих пакетића. У овој активности су учествовали сви ученици млађих разреда заједно са својим учитељима, школски eTwinning тим и тим за предузетништво. Сав новчани приход намењен је за куповину пакетића ученицима наше школе којима је помоћ неопходна.

РАДИНА ХУМАНИТАРНА ПРОДАЈНА ИЗЛОЖБА - ДЕЦЕМБАР, 2020.

Датум: 13. Decembar 2020 11:38 Категорија: Новости и обавештења

У периоду 14 - 18. децембра у ОШ "Рада Миљковић" реализоваће се традиционална новогодишња Хуманитарна продајна изложба украсних предмета и честитки и подела новогодишњих пакетића. У овој активности учествују сви ученици млађих разреда заједно са својим учитељима, eTwinning тим и тим за предузетништво. Сав новчани приход намењен је за куповину пакетића ученицима наше школе којима је помоћ неопходна. Хуманитарна изложба је организована и у оквиру међународног eTwinning пројекта Holiday magic – Christmas and New Year wishes у оквиру којег ће наша школа представити хуманост свих учесника на делу, а све у циљу радости и задовољства током заједничког рада и уживању у новогодишњим и божићним чаролијама.

СНИМАЊЕ ЧАСОВА ЗА НАСТАВУ НА ДАЉИНУ

Датум: 10. Decembar 2020 17:26 Категорија: Новости и обавештења

Наша школа је учествовала у организацији и реализацији снимања часова ( РТС) српског језика, математике, енглеског језика и биологије. Часови ће се емитовати током недеље. Наставници који су припремали и реализовали видео часове су: Ивана Ђорђевић, Марија Кандић, Иван Милојевић, Даница Јегдић Мркшић, Снежана Васиљевић, Љиљана Глођовић Пантић. Подршку су имали од стране РТС-а и великог броја колега наше школе.

ОШ ,,РАДА МИЉКОВИЋ“ ЈЕДНА ОД 32 ШКОЛЕ У РС КОЈА ЈЕ ИЗАБРАНА ЗА УЧЕШЋЕ У МЕЂУНАРОДНОМ ПИЛОТ ИСТРАЖИВАЊУ O ГРАЂАНСКОМ ОБРАЗОВАЊУ ICCS 2022

Датум: 29. Novembar 2020 19:14 Категорија: Новости и обавештења

ОШ ,,Рада Миљковић“  у Јагодини једна је од 32 школе у РС која је изабрана да учествује у међународном пилот истраживању o грађанском образовању ICCS 2022 (International Civic and Citizenship Education Study), које се по први пут организује у Републици Србији.
ICCS истраживање организује Међународна асоцијација за евалуацију образовних постигнућа – ИЕА. Реч је о независној међународној организацији која окупља националне истраживачке институције и различите владине агенције.

ОШ "РАДА МИЉКОВИЋ" ETWINNING ШКОЛА 2020/2021.

Датум: 24. Novembar 2020 11:22 Категорија: Постигнућа

На основу учешћа наших ученика и наставника у eТwinning пројектима, као и добијених награда - Националних и Европских ознака квалитета, наша школа је управо добила веома важно признање - ETWINNING ШКОЛА 2020/2021.
eТwinning тим наше школе успешно је започео ову школску годину, укључен је и одређени број ученика. Резултати рада биће објављени на страници сајта
 ETWINNING РАДА МИЉКОВИЋ

19.новембар - Светски дан превенције злостављања деце

Датум: 19. Novembar 2020 10:12 Категорија: Новости и обавештења

У Календару здравља 19.новембар је обележен као Међународни дан превенције злостављања и занемаривања деце. Обележава се у целом свету, а са циљем подизања свести јавности на појаву насиља, злостављања и занемаривања деце. У нашој школи, у циљу обележавања овог дана биће постављене презентације и  изложбе на тему превенције насиља над децом.

Тим за заштиту ученика од дискриминације, насиља, злостављања и занемаривања наше школе нас уводи у ову тему следећим прилогом:

ETWINNING НАГРАДЕ ЗА НАШУ ШКОЛУ

Датум: 29. Oktobar 2020 13:15 Категорија: Постигнућа

Ана Вучељић, Маријана Цветковић и ученици 7. разреда, су у току школске 2019/2020. године учествовали у eTwinning пројектима:  „Културно-историјско наслеђе мога града / Cultural & historical heritage of my town“ и „Recycling in the world" Dünyada geri dönüşüm“, за које су награђени ознакама квалитета на националном и европском нивоу.
Рад наших ученика, наставника и школе признати су на највишем европском нивоу.
Наша школа је, захваљујући овим успесима добила статус etwinning школе 2020/2021.

ИМАМ ПРАВО ДА СЕ ХРАНИМ ЗДРАВО!

Датум: 18. Oktobar 2020 15:28 Категорија: Постигнућа

Недеља здраве хране је у нашој школи протекла инспиративно, креативно и веома поучно. Поштујући све хигијенске и превентивне мере заштите, уживали смо у многобројним презентацијама, рецептима и здравим оброцима.
"ЗДРАВЉЕ НА УСТА УЛАЗИ."

ПОДЕЉЕНА СРЕЋА, ДВА ПУТА ЈЕ ВЕЋА!

Датум: 11. Oktobar 2020 01:23 Категорија: Постигнућа

Током Дечје недеље, под слоганом "Подељена срећа, два пута је већа!", ученици наше школе су креативно и весело обележили лепоту и радост другарства.
Уз подршку стручне службе, Ученички парламент, продужени боравак, објекат у Вољавчу, одељења 1/1,1/2, 2/1, 2/3, 4/1, 4/2, 4/3, 4/4, 4/5, 5/2, 6.разред, заједно са својим наставницима и учитељима су нам припремили занимљиве презентације. Уживајте!

Октобарске активности свих разреда наше школе

Датум: 05. Oktobar 2020 19:50 Категорија: Новости и обавештења

Поводом Међународног дана старих лица, Дечје недеље, Дана здраве хране и Месеца књиге, наша школа је припремила низ активности којима ће обележити октобар - месец важних датума.
     Кроз наставне и ваннаставне активности писаћемо  писма старим лицима, размењиваћемо  рецепте и фотографије здравих оброка, учлањиваћемо се групно у градску библиотеку...
     Овогодишња ”Дечја недеља” у читавој Републици Србији биће обележена од 5. до 11. октобра под слоганом ”Подељена срећа два пута је већа”.