ЗА РОДИТЕЉЕ БУДУЋИХ ПРВАКА

Датум: 01. Maj 2020 14:52 Категорија: Новости и обавештења

Полазак у школу је нова развојна фаза у одрастању  сваког детета фаза са безброј нових изазова, како за дете, тако и за целу породицу,  зато се и каже да цела породица „креће“ у први разред! Да ли је потребно додатно припремати дете за тестирање?
Како детету представити тестирање за школу? Шта треба да кажем детету? Како ублажити прелазак из вртића у школу?
Многобројна питања муче  родитеље и будуће прваке.
Ево помоћи наше школе!

ОДЛУКА О ИЗБОРУ УЏБЕНИКА ЗА 2020/2021.

Датум: 30. April 2020 12:26 Категорија: Новости и обавештења

Наставничко веће Основне школе „Рада Миљковић“, Јагодина је, на образложен предлог стручног већа за разредну наставу, односно стручних већа за области предмета, дана 28.4.2020. године донело:
1. Одлуку о избору уџбеника за други и шести разред у школској 2020/2021. године
2.Одлуку о избору уџбеника за трећи и седми разред у школској 2020/2021. године

Спискове  уџбеника за све разреде можете видети у наставку текста.

За бољи и лепши живот - ЧУВАЈМО ПЛАНЕТУ И ОКОЛИНУ

Датум: 23. April 2020 23:12 Категорија: Постигнућа

Поводом обележавања Дана планете Земље, ученици  школе "Рада Миљковић" су били веома активни. Наша планета може да се радује, јер има младост која мисли на будућност!
Погледајте нашу јединствену изложбу радова.

НЕОБИЧНА ПУТОВАЊА НАШИХ ПЕТАКА

Датум: 21. April 2020 20:23 Категорија: Постигнућа

Ванредно стање, ограничена слобода кретања,  учење на даљину...
Боримо се против невидљивог непријатеља – ВИРУСА!
Погледајте како ученици 5. разреда, заједно са наставницом  српског језика -
 Љиљаном Ивановић Јованчевић,  крећу на занимљиво путовање!
Машта је главна и једина станица.
Машта је превентива и лек.
Машта је борба.

ВЕСЕЛА ВАСКРШЊА ИЗЛОЖБА

Датум: 19. April 2020 15:28 Категорија: Постигнућа

Током ванредног стања ученици наше школе су били активни и веома креативни. Најлепши и најрадоснији хришћански празник Васкрс су обележили на јединствен начин - презентацијом прелепих радова.
Први део изложених радова видећете у следећем прилогу.

ХРИСТОС ВАСКРСЕ!

Датум: 19. April 2020 00:02 Категорија: Новости и обавештења

Драги наши ученици,
Пред нама је прослава највећег и најлепшег хришћанског празника – Васкрса. Желимо вам да са својим породицама празник Васкрсења Христовог проведете у радости, здрављу и љубави.

ОНЛАЈН САМОПРОЦЕНА ЗНАЊА ЗА ЗАВРШНИ ИСПИТ

Датум: 16. April 2020 10:26 Категорија: Новости и обавештења

22, 23 и 24. априла осмаци у Србији ће по први пут имати прилику да самостално процене своје знање и припремљеност за будући завршни испит.

Завод за вредновање квалитета образовања и васпитања најтоплије препоручује да ученици раде ово тестирање самостално, без помоћи литературе или родитеља, како би слика о знању ученика била реална, а како би на основу тога, најбоље искористили преостало време до завршног испита.
Детаљније информације Завода за вредновање квалитета образовања и васпитања на линку

У СУСРЕТ ВАСКРСУ

Датум: 13. April 2020 11:12 Категорија: Новости и обавештења

Драги наши ученици,
Већина активности пројектне наставе, у овом периоду, везанe су за најрадоснији хришћански празник, Васкрс. Верујемо да ћете бити активни и креативни. Резултате вашег рада  можете фотографисати и током празника послати као поруку на мејл
[email protected] или школски фејсбук профил. Направићемо радосну Васкршњу изложбу.

НАСТАВА НА ДАЉИНУ - РЕАЛИЗАЦИЈА, ОПТЕРЕЋЕНОСТ, ИЗАЗОВИ

Датум: 09. April 2020 15:24 Категорија: Новости и обавештења

Током 4. недеље организације и реализације НАСТАВЕ НА ДАЉИНУ, ОШ "Рада Миљковић" приступила је озбиљној и детаљној анализи постојећег стања у наставном процесу, учењу на даљину и оптерећености свих учесника у истом.  Овом приликом захваљујемо свим ученицима, наставницима и родитељима који су нам изашли у сусрет, искрено одговарали на постављена питања и тврдње и тиме максимално допринели да дођемо до закључака, битних за даљи рад на даљину у ванредним условима.
 Резултате истраживања можете видети у доле приложеним материјалима.
Резултати анкете за ученике - овде
Резултати анкете за наставнике - овде
Резултати анкете за родитеље - овде
Закључци и препоруке - овде

Психолошка подршка школе

Датум: 07. April 2020 22:08 Категорија: Новости и обавештења

Поштовани ученици и родитељи,
За све оне који имају потребу за психолошком подршком у овом кризном тренутку, сваког радног дана  доступан је мејл школе
 [email protected]  Оставићете нам поруку и ваш број телефона, након чега ће вас психолози школе контактирати.
Такође, на овај мејл могу да се обрате и ученици који су до сада били на индивидуалном саветовању.

Срдачан поздрав,

ОШ "Рада Миљковић"