УПИС ПРВАКА - ШКОЛСКА 2020/2021.

Поштовани родитељи, због ванредног стања процедура око уписа првака у школску 2020/2021. годину почеће вашим исказивањем интересовања за упис у први разред.

Исказивање интересовања за упис у нашу школу можете остварити на следеће начине:

1. Попуњавањем формулара електронским путем на Порталу еУправа.

Линк је активан од 1. априла 2020. године и можете му приступити овде:
     еУправе обавити за вас. Формулар можете скинути овде: ПРИЈАВA ЗА УПИС

3. Уколико се нисте снашли са прве две могућности, можете позвати телефоном секретара, педагога или директора школе (тел. бројеви су  испод текста) у периоду од 9 до 12 часова, радним даном,  даћемо вам све потребне информације и помоћи вам да искажете интересовање за упис у нашу школу.

Ово је почетак процедуре уписа ученика у први разред. О даљим корацима ћемо вас благовремено обавестити.

Уколико сте пропустили овај корак и нисте исказали интересовање за упис детета у први разред, не брините! То не доводи у питање упис у први разред и имаћете могућност да упис обавите и накнадно.

Подршка родитељима при исказивању интересовања за упис у основну школу

Све информације о пријави и упису ученика у први разред основне школе, као и додатну подршку, можете добити сваког радног дана, позивом на следеће бројеве:

- 065/2213779 – Катарина Милутиновић, секретар школе ( 9 – 12:00)

- 064/1976319 – Драгана Божовић, школски педагог ( 9 – 12:00)

- 069/2505968 – Сања Прибаковић, директор школе ( 9 – 12:00)

- 035/243-516 – фиксни телефон школе ( 9 – 12:00)

Можете нам и писати, постављати питања:

-  поруком на
страници сајта школе

-  путем мејл - адресa наше школе

Хвала на указаном поверењу!

ОШ „Рада Миљковић“

КОРИСНИ САВЕТИ ЗА РОДИТЕЉЕ БУДУЋИХ ПРВАКА

Полазак у школу је нова развојна фаза у одрастању  сваког детета фаза са безброј нових изазова, како за дете, тако и за целу породицу,  зато се и каже да цела породица „креће“ у први разред! Да ли је потребно додатно припремати дете за тестирање?
Како детету представити тестирање за школу? Шта треба да кажем детету? Како ублажити прелазак из вртића у школу?
Многобројна питања муче  родитеље и будуће прваке.
Ево помоћи наше школе!

УПИС ПРВАКА

ИГРОМ ДО ЗНАЊА

Навике, говор и слушање, фина моторика

Да ли је потребно додатно припремати дете за тестирање?

Како ублажити прелазак из вртића у школу?

Тестирање предшколаца за упис у први разред- Зелена учионица (клик на слику)

ДЕТАЉНИЈЕ ИНФОРМАЦИЈЕ У ВЕЗИ СА УСЛУГОМ  EUPRAVE МОЖЕТЕ ПРОЧИТАТИ У ОБАВЕШТЕЊУ ИСПОД:

Исказивање интересовања за упис у основну школу - еУправа