Постигнућа

СВЕТСКИ ДАН ЗАШТИТЕ ЖИВОТНЕ СРЕДИНЕ

Датум: 07. Jun 2020 14:32 Категорија: Постигнућа

Светски дан заштите животне средине (или околине) је дан који се обележава у целом свету сваког 5. јуна кроз разне активности, са циљем да се скрене пажња јавности на бројне еколошке проблеме и потребу очувања животне средине.
Ученици 1. и 2. разреда продуженог боравка наше школе, заједно са учитељицом Драганом Томић, својим цртежима и одличном презентацијом нам скреће пажњу на важност заштите и очувања животне средине.
Све похвале!

ПРОЛЕЋЕ ОКО НАС - ПРОДУЖЕНИ БОРАВАК ОШ "РАДА МИЉКОВИЋ"

Датум: 03. Jun 2020 15:51 Категорија: Постигнућа

Током Наставе на даљину, ученици 1. и 2. разреда продуженог боравка, заједно са својим учитељицама Весном Узур и Маријом Милетић, уживају у чарима пролећа.
Своје активности су показали овом предивном презентацијом.
Све похвале!

РЕЦИТАЦИЈЕ ИЗ ИЗОЛАЦИЈЕ

Датум: 05. Maj 2020 00:55 Категорија: Постигнућа

Чланови драмско- историјске секције припремили су други део "Рецитација из изолације", али су овог пута имали појачање - придружили су им се наставници и родитељи. И овог пута, монтажу је урадила ученица 5/1 - Симона Илић. Велико хвала свима који су учествовали и пружили нам подршку!

ПОВРАТАК У ШКОЛУ

Датум: 02. Maj 2020 01:04 Категорија: Постигнућа

Новонастала ситуација и адаптација - Настава на даљину, ванредно стање.
Ученица 5. разреда - Симона Илић креира прелепу анимирану причу насталу из жеље и потребе ученика наше школе да се што пре врате у школске клупе.
Браво за креативност!

ХОЋЕМО ДА ВРАТИМО КЊИГЕ У МОДУ!

Датум: 01. Maj 2020 23:53 Категорија: Постигнућа

Поручују нам ученици 5. разреда. Поводом Светског дана књиге, заједно са својим наставницима, написали су јединствену бајку. Уживајте!

За бољи и лепши живот - ЧУВАЈМО ПЛАНЕТУ И ОКОЛИНУ

Датум: 23. April 2020 23:12 Категорија: Постигнућа

Поводом обележавања Дана планете Земље, ученици  школе "Рада Миљковић" су били веома активни. Наша планета може да се радује, јер има младост која мисли на будућност!
Погледајте нашу јединствену изложбу радова.

НЕОБИЧНА ПУТОВАЊА НАШИХ ПЕТАКА

Датум: 21. April 2020 20:23 Категорија: Постигнућа

Ванредно стање, ограничена слобода кретања,  учење на даљину...
Боримо се против невидљивог непријатеља – ВИРУСА!
Погледајте како ученици 5. разреда, заједно са наставницом  српског језика -
 Љиљаном Ивановић Јованчевић,  крећу на занимљиво путовање!
Машта је главна и једина станица.
Машта је превентива и лек.
Машта је борба.

ВЕСЕЛА ВАСКРШЊА ИЗЛОЖБА

Датум: 19. April 2020 15:28 Категорија: Постигнућа

Током ванредног стања ученици наше школе су били активни и веома креативни. Најлепши и најрадоснији хришћански празник Васкрс су обележили на јединствен начин - презентацијом прелепих радова.
Први део изложених радова видећете у следећем прилогу.

ETWINNING ШКОЛА 2020/2021

Датум: 18. Mart 2020 00:38 Категорија: Постигнућа

ОШ "РАДА МИЉКОВИЋ" ДОБИЛА ЈЕ СТАТУС ETWINNING ШКОЛЕ 2020/2021.

Dear Sanja Pribaković

Congratulations! Your school has been awarded with the eTwinning School Label 2020-2021 and this is a great achievement by the eTwinning team in your school!

The official announcement will be made on the eTwinning.net Portal this week and on other eTwinning and European Commission's news channels.

What's next
  • You can proudly use the eTwinning School Label (here attached) on your school's website.
  • Shortly, we will send you a package containing some eTwinning materials and of course the eTwinning School plaque.
  • You will be invited to participate in the eTwinning Schools' Group and in the various activities dedicated to eTwinning Schools.
  • To stay updated on the news and activities of the eTwinning Schools Group, please sign up to the mailing list: https://groups.etwinning.net/68026/pages/page/413133
Congratulations again for being an example for all the other schools: we count on your dedication and commitment to promote eTwinning and its values, which are represented by the eTwinning Schools' mission which you can download here: https://www.etwinning.net/files/etwinningschool/etwinning_school_mission.pdf.

The eTwinning Team

СВЕТОСАВСКА НАГРАДА ШКОЛИ "РАДА МИЉКОВИЋ"

Датум: 04. Februar 2013 10:09 Категорија: Постигнућа

Основна школа "Рада Миљковић" је ове године добила Светосавску награду која је уручена на свечаности у Београду, у петак.