Зимовање на Златару - фебруар 2017.

Ученици наше школе провели су незаборавне дане на планини Златар заједно са наставницима физичког васпитања који су обављали улогу инструктора скијања и пливања.
Хуманитарна акција- Одељење 4-3 и Еколошка секција,март 2017.године

8.марта 2017.године у Виво шопинг парку реализована је хуманитарна акција у којој је учествовала наша школа.Основна школа "Рада Миљковић" - одељење 4-3 и Еколошка секција учествовали су у хуманитарној акцији помоћи десетогодишњој Исидори. Продајном изложбом уметничких радова - оригами честитки, цветова, корпица и декупаж теглица сакупљен је новац који ће омогућити малој Исидори даље лечење.
Угледни час-математика,јануар 2017.године

Ученици петог разреда су 20.јануара 2017.године уз помоћ наставнице Снежане Марковић научили како да упоређују разломке.
Школско такмичење из математике,јануар 2017.године,ОВ 5.разреда

За ученике петог разреда 19. јануара 2017.године организовано је школско такмичење из математике као квалификација за општинско такмичење. Сви учесници су се пласирали за даљи ранг такмичења. Честитамо и желимо им да понове такав успех.
Студијска посета,пројекат "Оригами магија" eTwinning тим,децембар 2016.

29.12.2016.године реализована је студијска посета нашој школи. Чланице eTwinning националног тима за подршку - Ивана Банковић и Јелена Драгаш обишле су школу и присуствовале јавном часу Сање Прибаковић. Представљен је пројекат "Оригами магија". У празничном расположењу ученици су певали, говорили о пројекту и израђивали оригами фигуре. Учитељица Сања је у сарадњи са наставницом енглеског језика Аном Вучељић презентовала пригодне материјале пројекта. Пројекат је интернационалног карактера, обухвата 20 наставника из 10 земаља Европе и промовише главни мотив: радост и задовољство током израде оригами фигура. Сви учесници пројекта истичу да је највеће задовољство у контакту путем писама, честитки, фотографија, видео снимака, презентација, видео конференција или скајпом. Захваљујемо се на подршци стручне службе - Бобану Маровићу и Валерији Живковић, родитељу - Ивани Трујић-Давидовић као колегиницама и колегама који су присуствовали часу. Видео снимке можете погледати на следећим линковима: https://www.youtube.com/watch?v=b9M-LX3f83o и https://www.youtube.com/watch?v=q3qMxWRk7wE
"Мали корак ка глуми велики ка сцени" Продужени боравак на Стрелишту,децембар 2016.

Продужени боравак на Стрелишту је дана 9.12.2016.године одржао угледну активност "Мали корак ка глуми велики ка сцени" где су у сарадњи са родитељима и ученицима осликане сценографије за позоришне представе које ће се одржати пред Нову годину.Одзив и расположење ученика и родитеља виде се на следећим сликама!
Новогодишње и божићне честитке -eTwinning, децембар 2016.

У оквиру ауторског пројекта "Оригами магија" и многобројних партнерских пројеката - учитељица Сања Прибаковић у сарадњи са наставницом енглеског језика Аном Вучељић реализовала је у одељењу 4/3 израду и међусобну размену новогодишњих честитки. Честитке је наша школа послала у 15 земаља Европе. Овакав начин размене и сарадње уноси велику радост у сва дечја срца!​
Одељење 5-2 у посети Продуженом боравку и првацима,децембар 2016.

Ученици 5/2 су посетили своје млађе другаре у продуженом боравку и у одељењима првог разреда у матичној школи и провели са њима пријатне тренутке читајући им своје омиљене рецитације. Дружење са ученицима и учитељицама Јасмином, Весном и Биљом било је прилика да се обележи Месец књиге (са малим закашњењем због бројних обавеза) и да се развија толеранција и сарадња са свима у школи
Угледна активност " Спајамо ,градимо,нешто ново радимо" одељење 2-2

На часу Ликовне културе у одељењу 2/2 је организована угледна активност. Ученици су се на часу упознали са разним материјалима ,њиховим настанком и употребом. Представљен је на часу и филм о вајању глине и грнарски точак. Тај део активности је ученицима посебно био интересантан. Путем ПП презентације су оучавали и препознавали разне материјале и предмете направљене од истих. Задатак ученика је био да материјала (глинамола ,пластелина,перлица,украсних трака,штапића и модлица) направе огрлице за драге особе.Ученици су били подељени у две групе. Група ВАЈАРИ су вајали облике огрлица. Група СЛИКАРИ - су се бавили осликавањем истих. На часу су присуствовали родитељи ученика, колеге,психолог и педагог школе. Активност је протекла у фином расположењу свих присутних. деца су оценила час најбољом оценом и пожелели су више оваквих часова.
Другаци организовали представу "Годишња доба" за прваке у продуженом боравку

Поводом Месеца књиге ученици 2/2 су организовали представу за прваке . На часовима Слободних активности су увежбавали своје глумачке способности,вршили су консултације са учитељицом и осмишљавали сцену за представу. Родитељи деце су такође помогли у изради преставе- прављењем костима. Представа је изведена у Продуженом боравку матичне школе. Прваци су били одушевљени другарима и са нестрпљењем очекују поновно представљање другара.