Планинарска секција,Бељаница,10.мај 2014.

10. маја 2014. године планинарска секција Раде Миљковић је посетила заједно са планинарима планинарског клуба Рунолист планину Бељаницу и њен врх који се налази на 1339 метара надморске висине. За већину деце која су тога дана била на излету, ово је био први врх који се издиже изнад хиљаду метара и који се показао као идеалан тест за неке више планине које их чекају у будућности. Кренули смо из Јагодине у раним јутарњим часовима и на почетку стазе су нас чекали и планинари планинарског клуба Ресава из Деспотовца са којима смо се тога дана дружили. Поред поред природних лепота и флоре и фауне, деца су тога дана могла да виде и прелепи кањон реке Ресаве. После великог успона до самог врха попели смо се на плато планине Бељанице на коме се налази и сам врх и одатле уживали у прелепом погледу на оближње планине и градове. Када смо направили дужу паузу на врху, кренули смо другим путем којим смо сишли до водопада Лисине и окрепили се у оближњем ресторану. Све у свему, ово је било још једно прелепо искуство за децу у коме су могли да опробају своје могућности и да стекну веру у себе да могу предузети и много теже подухвате од овога. Заиста је било лепо чути касније од деце да ће овај излет памтити по смеху, дружењу и померању неких својих граница, а не по умору и жуљевима. На крају желим да похвалим децу која су тога дана била на Бељаници. То су ученици осмог разреда: Јована Јовановић, Дарко Мицковић, Маја Мицковић и ученици шестог разреда: Сара Стојановић, Богдан Поповић, Кристијан Обрадовић, Павле Ђорић и Филип Младеновић. До следећег виђења!