Планинарска секција ,,Раде Миљковић" Гледићке планине

Планинарска секција Раде Миљковић је кренула са Планинарским клубом„ Рунолист “ из Јагодине 12.априла 2014. године пут Гледићких планина где је планинарски клуб „ Љуктен“ из Трстеника организовао 18. по реду „ ПРОЛЕЋНИ ДАН ПЛАНИНАРА“, који је окупио многа планинарска друштва из Србије. Окупљање учесника је било у центру Трстеника а одатле смо превозом отишли до села Планиница где је био почетак стазе која је водила до села Горњи Дубич где је био крај стазе која је водила преко највишег врха Гледићких планина – Самара, са висином од 922 м.н.в, са укупно пређених 18 километара тога дана. Организација домаћина је била беспрекорна и само је још више улепшала добро време и видике питоме Шумадије у којима смо сви уживали. Поред овога деца су била у прилици да упознају и биљке и животиње које смо налазили на стази и да се друже са искусним планинарима из клубова широм Србије. Све се на крају завршило посним пасуљем и рибом које су обезбедили људи из Љуктена и правим малим рок концертом за присутне који је све нас пријатно изненадио. На крају, хтели би да похвалимо најмлађе учеснике из Јагодине који су одлучили да своје време проведу у дружењу са нама. То су ученици 6. и 8. разреда ОШ „ Рада Миљковић“ : Никола Ђурђевић, Сара Стојановић, Јована Вученић, Кристијан Обрадовић и Павле Ђорић. До следеће акције и дружења!