Копаоник - Врх Кукавица и кањон реке Самоковке ( Планинарска секција ) - 2015.

Ученици наше школе у оквиру планинарске секције заједно са планинарским клубом Рунолист посетили су 25.10.2015. планину Копаоник. Циљ нам је био да попнемо Кукавицу ( 1726 м.н.в ) која чини један од врхова масива Копаоника. Пут нас је водио преко Крушевца, Александровца и Јошаничке бање где је у оближњем излетишту под називом Ђоров мост био почетак наше стазе која је тога дана била дуга 18 километара. Стаза је у почетку водила кањоном реке Самоковке и сви смо уживали у њеним брзацима и прелепој јесењој боји шуме. Било је мало и креативности у преласку реке јер је вода срушила један од дрвених мостова које смо прелазили али смо се сви укључујући и децу снашли да пређемо ледену планинску реку. По изласку из кањона смо кренули гребеном планине ка врху Кукавица. Заиста се не може речима описати лепота која нас дочекала на врху ( обавезно погледајте слике ) јер су атмосферске прилике биле такве да су се могле видети планине на огромној удаљености па смо могли видити као на длану Шар планину, Солунску главу, Албанске планине, Комове, Дурмитор, Голију, Столове, Мучањ и многе друге. После уживања на врху спустили смо се преко атрактивних Козијих стена кроз шуму до Дашничког потока који нас је извео до асфалтног пута где нас је чекао превоз кући. Све у свему прелеп дан који ће деци остати дуго у памћењу. На крају морам да похвалим децу из наше школе која су одвојила времена да уживају у прелепим видицима Копаоника и што су била предусетљива и прибрана да решавају изазове са којима смо се сусрели у кањону Самоковке. То су: Виктор Давидовић и Андреја Радосављевић из одељења 8-3, Павле Ђорић из одељења 8-4 и наши бивши ђаци, сада средњошколци, Никола Ђурђевић и Дарко Мицковић. До следећег дружења!