Дани Јоргована на Тупижници 2015.

Дана 23.маја 2015. одржана је Републичка планинарска акција "Дани Јоргована" на планини Тупижници у организацији ПК Шиљак из Бољевца. Тупижница се налази на 30 км од Бољевца и висине је 1160 м.н.в. Организатор се потрудио да акције протекне у најбољем реду а и имали смо и време које се само може пожелети. Три ученика наше школе који похађају 7.разред су по први пут ове године посетили планину Тупижницу и надам се да су природа и пејжажи које су видели испунили сва њихова очекивања. Поред тога деца су могла на лицу места да се упознају са разним врстама биљака и да се друже са осталим љубитељима природе из целе Србије. Наравно, ту је био и јоргован који је обрастао цео гребен ове планине и по коме је и ова акција и добила име. Никаквих проблема није било тога дана, испењали смо врх планине, уживали у природи и једва чекамо следеће дружење у планини. На крају, хтео бих да захвалим следећим ученицима који су своје време посветили планини и природи тога дана. То су: Иван Торлаковић и Кристијан Азировић из 7-1 и Стефан Милосављевић из 7-2. До следећег дружења!