Дан планете Земље ( 5 - 8,разред ) - 2015.

22.априла 2015.године у нашој школи обележен је Дан планете Земље.Циљ обележавања овог датума је развијање свести о дејству људских активности на животну средину и природу и разумевање сопствене одговорности и одговорности заједнице у изградњи личне и заједничке будућности.Ученици петог разреда цртали су цртеже на тему заштите наше планете од загађивања, ученици шестог разреда учествовали су у квизу о познавању планете Земље,ученици седмог разреда правили су предмете од рециклираног материјала,а ученици осмог разреда учествовали су у такмичењу „Кош за чистију Раду“.Активности свих разреда пропраћено је музичком тачком „Рециклажа“ у извођењу ученица Географске секције 6.разреда.Поставку предмета од рециклираног материјала обишли су сви ученици и својим гласом учествовали у избору најлепшег предмета.Прво место по избору публике припало је ученику Радету Шангићу, 7-3,за напрвљени „Камион“ од лименки, друго место припало је ученици Невени Стевановић,7-3 за „Фотоапарат“ од лименки,а треће место Немањи Милорадовићу,7-3 за „Пингвине“ од сијалице.Да све протекне регуларно потрудиле су се ученице 8.разреда:Тијана,Анита,Цеца,Анђела и Ивана.