Вест

НАГРАДНИ ТЕМАТ ЗА ДАН ШКОЛЕ

Датум: 14. Maj 2020 12:08 Категорија: Новости и обавештења

Драги наши ученици,
Завршен је наградни темат "Рада у мом срцу" и "Моја Рада некад и сад".
Били сте активни. вредни и креативни. Пристигло нам је преко 100 радова (ликовних и литерарних), што показује колико је велика ваша љубав према школи.
Похваљујемо све учеснике. Одељењске старешине ће свима проследити Захвалнице. Објављујемо списак награђених ученика (у прилогу). Од 15.5.2020. у периоду од 9 до 12 часова можете доћи до школе (поштујући превентивне мере, са заштитном маском и рукавицама) и сачекати да вам уручимо награде.

60 ЈУБИЛАРНИХ ГОДИНА ПОСТОЈАЊА ОШ "РАДА МИЉКОВИЋ"

Датум: 09. Maj 2020 19:24 Категорија: Новости и обавештења

9.5.2020. - Дан школе другачији него иначе, али не и мање важан!
Испред бисте хероине Народноослободилачке борбе - Раде Миљковић, неколико представника наше школе је положило цвеће и традиционално, у складу са постојећим условима и ситуацијом, обележило Дан наше школе. Казивани су стихови и читан литерарни рад о школи и Ради Миљковић.
Током читаве недеље организована је ликовна и литерарна активност ученика.  Презентације ћете видети у прилогу.

ПРОДУЖЕНИ БОРАВАК - 11.5.2020.

Датум: 08. Maj 2020 01:36 Категорија: Новости и обавештења

Поштовани родитељи и ученици 1. и 2. разреда,
Обавештавамо вас да ће продужени боравак у нашој школи почети са радом од 11.5.2020. године са почетком од 7:30.
Потрудили смо се и испоштовали протокол и превентивне мере, неопходне за почетак рада, након укидања ванредног стања.
Добро нам дошли!

РЕЦИТАЦИЈЕ ИЗ ИЗОЛАЦИЈЕ

Датум: 05. Maj 2020 00:55 Категорија: Постигнућа

Чланови драмско- историјске секције припремили су други део "Рецитација из изолације", али су овог пута имали појачање - придружили су им се наставници и родитељи. И овог пута, монтажу је урадила ученица 5/1 - Симона Илић. Велико хвала свима који су учествовали и пружили нам подршку!

ПОВРАТАК У ШКОЛУ

Датум: 02. Maj 2020 01:04 Категорија: Постигнућа

Новонастала ситуација и адаптација - Настава на даљину, ванредно стање.
Ученица 5. разреда - Симона Илић креира прелепу анимирану причу насталу из жеље и потребе ученика наше школе да се што пре врате у школске клупе.
Браво за креативност!

ХОЋЕМО ДА ВРАТИМО КЊИГЕ У МОДУ!

Датум: 01. Maj 2020 23:53 Категорија: Постигнућа

Поручују нам ученици 5. разреда. Поводом Светског дана књиге, заједно са својим наставницима, написали су јединствену бајку. Уживајте!

ЗА РОДИТЕЉЕ БУДУЋИХ ПРВАКА

Датум: 01. Maj 2020 14:52 Категорија: Новости и обавештења

Полазак у школу је нова развојна фаза у одрастању  сваког детета фаза са безброј нових изазова, како за дете, тако и за целу породицу,  зато се и каже да цела породица „креће“ у први разред! Да ли је потребно додатно припремати дете за тестирање?
Како детету представити тестирање за школу? Шта треба да кажем детету? Како ублажити прелазак из вртића у школу?
Многобројна питања муче  родитеље и будуће прваке.
Ево помоћи наше школе!

ОДЛУКА О ИЗБОРУ УЏБЕНИКА ЗА 2020/2021.

Датум: 30. April 2020 12:26 Категорија: Новости и обавештења

Наставничко веће Основне школе „Рада Миљковић“, Јагодина је, на образложен предлог стручног већа за разредну наставу, односно стручних већа за области предмета, дана 28.4.2020. године донело:
1. Одлуку о избору уџбеника за други и шести разред у школској 2020/2021. године
2.Одлуку о избору уџбеника за трећи и седми разред у школској 2020/2021. године

Спискове  уџбеника за све разреде можете видети у наставку текста.

За бољи и лепши живот - ЧУВАЈМО ПЛАНЕТУ И ОКОЛИНУ

Датум: 23. April 2020 23:12 Категорија: Постигнућа

Поводом обележавања Дана планете Земље, ученици  школе "Рада Миљковић" су били веома активни. Наша планета може да се радује, јер има младост која мисли на будућност!
Погледајте нашу јединствену изложбу радова.

НЕОБИЧНА ПУТОВАЊА НАШИХ ПЕТАКА

Датум: 21. April 2020 20:23 Категорија: Постигнућа

Ванредно стање, ограничена слобода кретања,  учење на даљину...
Боримо се против невидљивог непријатеља – ВИРУСА!
Погледајте како ученици 5. разреда, заједно са наставницом  српског језика -
 Љиљаном Ивановић Јованчевић,  крећу на занимљиво путовање!
Машта је главна и једина станица.
Машта је превентива и лек.
Машта је борба.