ПРИПРЕМАЊЕ ЗА ЗАВРШНИ ИСПИТ

Датум: 26. Maj 2020 23:02 Категорија: Новости и обавештења

Како се ближи 1. јун, оргaнизација Пробног завршног испита и Завршног испита за ученике 8.разреда је у току. Ево детаљних смерница и упутстава за спровођење истих!

Календар активности у наредном периоду:

- 8 - 9. јун (понедељак и уторак) у школама родитељи попуњавају пријаве за дуална oдељења

- 10. јун (среда) до 15:00 школе преко техничког сајта врше евиденцију пријава. Евидентирање пријаве се врши на страници "Подаци о ученику" и за ученика који је поднео пријаву кликнути на дугме "Пријави". Упутство је објављено у Секцији за преузимање.

- 11. јун (четвртак) до 15:00 школе уносе нове ученике (јавили се прошлогодишњи, иностранство и слично). На техничком сајту је школама већ сада отворена опција за унос нових.

- 11. јун (четвртак) до 15:00 рок за достављање налога за измену општих података и оцена 6. и 7. разреда. Оверени папир-налог за измену који је исти као и ранијих година (а има га и у прилогу овог мејла) доставља се школској управи.

- 12. јун (петак) до 15:00 - школе су у обавези да трећу копију сваке пријаве за дуално одељење доставе школској управи.

- 15. јун (понедељак) до 12:00 - школе преузимају са техничког сајта званичне извештаје о наградама са такмичења.
- 15. јун (понедељак) до 15:00 рок за унос оцена 8. разреда. Опције за унос оцена осмог разреда постће видљиве школама до понедељка (8.јун) у 12х, отварање ових опција ће пратити посебна вест, са упутством за коришћење опције преузимања података из система есДневник

- 16. јун (уторак) до 17:00 - школе преузимају званичне извештајe са оценама ученика

ВИДЕО УПУТСТВО ЗА КОРИШЋЕЊЕ ОБРАСЦА 41 - ИДЕНТИФИКАЦИОНЕ НАЛЕПНИЦЕ ЗА ПРОБНИ ИСПИТ И ЗАВРШНИ ИСПИТ НА КРАЈУ ОСНОВНЕ ШКОЛЕ

Видео упутство за коришћење обрасца 41 - идентификационе налепнице за потребе пробног испита и завршног испита доступно је на линку

Ово упутство је припремљено да би се помогло директорима школа, одељењским старешинама и ученицима да правилно и доследно примене Стручно упутство за спровођење пробног и завршног испита.
Сугеришемо да све одељењске старешине осмог разреда, пре него што у понедељак 1. јуна 2020. године у школу дођу ученици осмог разреда ради преузимања теста из матерњег језика и комбинованог теста, погледају видео упутство и провере редослед корака од којих зависи квалитет спровођења пробног и завршног испита.
Срдачно,
Министарство просвете, науке и технолошког развоја

УПУТСТВО ЗА УЧЕНИКЕ И РОДИТЕЉЕ, ОДНОСНО ДРУГЕ ЗАКОНСКЕ ЗАСТУПНИКЕ УЧЕНИКА

ИДЕНТИФИКАЦИОНЕ НАЛЕПНИЦЕ - ПРИМЕРИ

УПУТСТВО ЗА ОДЕЉЕЊСКЕ СТАРЕШИНЕ – ПРОБНИ ЗАВРШНИ ИСПИТ И ЗАВРШНИ ИСПИТ

Смернице за планирање, организовање и спровођење завршног испита на крају обавезног образовања за ученике којима је потребна додатна образовна подршка

УПУТСТВО ЗА ПОСТУПАК ПРИГОВОРА НА РЕЗУЛТАТЕ ЗАВРШНОГ ИСПИТА

КАКО САВЛАДАТИ ТРЕМУ ПРЕД ЗАВРШНИ ИСПИТ?

Ево корисних информација и савета за осмаке.
Пуно среће и успеха на Пробном завршном и Завршном испиту, жели вам ваша "Рада"!