Ђачки кутак

ШКОЛСКА 2023/2024.

Napravljeno pomoću Padleta

Октобра месеца обележен је и Дан старијих особа у нашој школи. четвртаци матичног објекта - заједно са учитељицама Весном Манојловић и Марином Крстић, су припремили честитке за баке и деке.

ШКОЛСКА 2020/2021.
Недеља здраве хране је у нашој школи протекла инспиративно, креативно и веома поучно. Поштујући све хигијенске и превентивне мере заштите, уживали смо у многобројним презентацијама, рецептима и здравим оброцима.
"ЗДРАВЉЕ НА УСТА УЛАЗИ."

ШКОЛСКА 2020/2021.
Током Дечје недеље, под слоганом "Подељена срећа, два пута је већа!", ученици наше школе су креативно и весело обележили лепоту и радост другарства.
Уз подршку стручне службе, Ученички парламент, продужени боравак, објекат у Вољавчу, одељења 1/1,1/2, 2/1, 2/3, 4/1, 4/2, 4/3, 4/4, 4/5, 5/2, 6.разред, заједно са својим наставницима и учитељима су нам припремили занимљиве презентације. Уживајте! (КЛИК НА СЛИКУ)

9.5.2020. - Дан школе другачији него иначе, али не и мање важан!
Испред бисте хероине Народноослободилачке борбе - Раде Миљковић, неколико представника наше школе је положило цвеће и традиционално, у складу са постојећим условима и ситуацијом, обележило Дан наше школе. Казивани су стихови и читан литерарни рад о школи и Ради Миљковић.
Током читаве недеље организована је ликовна и литерарна активност ученика.  Презентације ћете видети у прилогу (КЛИК НА СЛИКУ)

Током Наставе на даљину, ученици 1. и 2. разреда продуженог боравка, заједно са својим учитељицама Весном Узур и Маријом Милетић, уживају у чарима пролећа.
Своје активности су показали овом предивном презентацијом (КЛИК НА СЛИКУ).
Све похвале!

Изолација није препрека да се уради тематско повезивање. У оквиру пројекта "Вратимо књиге у моду" ученици петог разреда су повезивали градиво из српског језика и из географије. Истраживали су светске писце и њихово порекло. Активност су реализовале Ана Богдановић Милосављевић и Љиљана Ивановић Јованчевић. Ово су неки од ученичких радова (клик на слику).

Ванредно стање, 17.4.2020.

Погледајте на који начин ученици петог разреда, чланови драмско- историјске секције, казују стихове Пеђе Трајковића, Љубивоја Ршумовића, као и стихове са фејсбук стране Књигралиште. Осим петака, видећете и најмлађе чланове овог тима - једног ђака првака и једног будућег ђака. Тим води наставница српског језика - Љиљана Ивановић-Јованчевић. Монтажу је урадила Симона Илић, ученица 5/1.
Све похвале за креативност, посвећеност и оптимизам!
ОШ "Рада Миљковић", Јагодина

Рецитације из изолације from Radini Biseri on Vimeo.

19.4.2020.
Весела васкршња изложба радова наших ученика током ванредног стања

21. 4.2020.

НЕОБИЧНА ПУТОВАЊА НАШИХ ПЕТАКА

Ванредно стање, ограничена слобода кретања,  учење на даљину...
Боримо се против невидљивог непријатеља – ВИРУСА!
Погледајте како ученици 5. разреда, заједно са наставницом  српског језика -
 Љиљаном Ивановић Јованчевић,  крећу на занимљиво путовање!

Машта је главна и једина станица.
Машта је превентива и лек.
Машта је борба.

22. 4. 2020.

Дан планете Земље наша школа је обележила оригиналним и креативним радовима спојеним у заједничку презентацију коју можете видети у следећем прилогу.

ПОВРАТАК У ШКОЛУ

Новонастала ситуација и адаптација - Настава на даљину, ванредно стање.
Ученица 5. разреда - Симона Илић креира прелепу анимирану причу насталу из жеље и потребе ученика наше школе да се што пре врате у школске клупе.
Браво за креативност!

Поводом Светског дана породице ОШ "Рада Миљковић" је организовала и са својим ученицима успешно спровела ликовни и литерарни темат "Моја породица".
Све похвале за активност, оригиналност, креативност и исказану љубав ученика према породици.
Захвалнице ћемо свима ускоро послати путем мејл адреса.

Прелепа зидна уметност ученице Анђеле Ивановић из одељења 8-4.

Стрипови петака који представљају опрашивање и оплођење код биљака.

УСПЕХ ДАВИДА МИЛЕНКОВИЋА ИЗ ОДЕЉЕЊА 5-1 НА ФЕСТИВАЛУ ПОЕЗИЈЕ У БАРАЈЕВУ

ПОСЕТА БЕОГРАДУ - 11.03.2015.

11.марта ученици 5,7 и 8. разреда су посетили Београд. Најпре смо посетили Цркву Св.Марка и Архив Републике Србије а онда смо прошетали до Калемегдана успут пролазећи поред Народне скупштине Р. Србије. После тога смо посетили Народну банку Србије,Конак Кнегиње Љубице и музеј Српске православне цркве. На крају дана посетили смо и Саборну цркву и музеј Југославије зајдно са кућом цвећа. Наставници који су били са децом тога дана су наставница историје Звездана Петровић и наставник биологије Владимир Петровић.

ФЕСТИВАЛ НАУКЕ - 2014.

05.децембра ђаци од 6 до 8 разреда заједно са наставницима су посетили Фестивал науке у Београду.
Испод је текст нашег ученика Радета Шангића о овом догађају као и слике са фестивала науке:
Сви смо жељно ишчекивали да кренемо. Једва смо чекали 8.сати. Причали смо испред аутобуса и наставница је прозивала. Полако смо улазили и спремали за полазак. Кренули смо. За око 2 сата смо стигли у Београд. Када смо изашли из аутобуса, прво смо отишли до сајма науке у Студентском културном центру. Кренули смо са обиласком. Прошли смо кроз криву собу која је по мени била најзанимљивија и најпосећенија. Разгледали смо штандове и задржавали се на сваком који нам је привукао пажњу. Било је много различитих предмета из медицине, историје, роботике. Видели смо доста нових ствари и доста научили о њима. Највише ми се свиђало када су нам форензичари причали о истраживању убистава. Занимљиво је то како траже трагове и испитују узорке. Дуго смо се задржали на том штанду, а затим смо кренули даље јер нам је остало још доста тога да видимо. Такође смо видели и како јабука производи струју. У трећој просторији која је била у Народној банци Србије било нам је помало досадно али ту је био рад из наше школе. Фестивал науке ми се много допао и желео би да га посетим и следеће године. Такође би препоручио сваком ко може да оде, јер има доста занимљивих ствари и много се може научити.

Раде Шангић - 7 / 3