Ђачки кутак

УСПЕХ ДАВИДА МИЛЕНКОВИЋА ИЗ ОДЕЉЕЊА 5-1 НА ФЕСТИВАЛУ ПОЕЗИЈЕ У БАРАЈЕВУ

ПОСЕТА БЕОГРАДУ - 11.03.2015.

11.марта ученици 5,7 и 8. разреда су посетили Београд. Најпре смо посетили Цркву Св.Марка и Архив Републике Србије а онда смо прошетали до Калемегдана успут пролазећи поред Народне скупштине Р. Србије. После тога смо посетили Народну банку Србије,Конак Кнегиње Љубице и музеј Српске православне цркве. На крају дана посетили смо и Саборну цркву и музеј Југославије зајдно са кућом цвећа. Наставници који су били са децом тога дана су наставница историје Звездана Петровић и наставник биологије Владимир Петровић.

ФЕСТИВАЛ НАУКЕ - 2014.

05.децембра ђаци од 6 до 8 разреда заједно са наставницима су посетили Фестивал науке у Београду.
Испод је текст нашег ученика Радета Шангића о овом догађају као и слике са фестивала науке:
Сви смо жељно ишчекивали да кренемо. Једва смо чекали 8.сати. Причали смо испред аутобуса и наставница је прозивала. Полако смо улазили и спремали за полазак. Кренули смо. За око 2 сата смо стигли у Београд. Када смо изашли из аутобуса, прво смо отишли до сајма науке у Студентском културном центру. Кренули смо са обиласком. Прошли смо кроз криву собу која је по мени била најзанимљивија и најпосећенија. Разгледали смо штандове и задржавали се на сваком који нам је привукао пажњу. Било је много различитих предмета из медицине, историје, роботике. Видели смо доста нових ствари и доста научили о њима. Највише ми се свиђало када су нам форензичари причали о истраживању убистава. Занимљиво је то како траже трагове и испитују узорке. Дуго смо се задржали на том штанду, а затим смо кренули даље јер нам је остало још доста тога да видимо. Такође смо видели и како јабука производи струју. У трећој просторији која је била у Народној банци Србије било нам је помало досадно али ту је био рад из наше школе. Фестивал науке ми се много допао и желео би да га посетим и следеће године. Такође би препоручио сваком ко може да оде, јер има доста занимљивих ствари и много се може научити.

Раде Шангић - 7 / 3