БУДИ ОДГОВОРАН - ПОДРШКА ОШ

Ванредно стање је укинуто 6. маја 2020. године. Рад и организација рада запослених у школи се наставља поштовањем и придржавањем свих прописаних превентивних мера у циљу спречавања ширења коронавируса.
Такође, поштујући претходно наведено, објавили смо неопходна обавештења и обавезе запослених, али и осталих лица која из личних или пословних разлога улазе у школу.

ПРЕПОРУКЕ ШКОЛАМА ЗА ПОСТУПАЊЕ У СЛУЧАЈУ ПОЈАВЕ COVID -19
КОД УЧЕНИКА И ЗАПОСЛЕНИХ

ОПШТЕ ПРЕВЕНТИВНЕ МЕРЕ

ХИГИЈЕНСКО САНИТАРНЕ МЕРЕ

ПРОТОКОЛ   ЧИШЋЕЊА И ДЕЗИНФЕКЦИЈЕ ОБЈЕКАТА

ПРЕВЕНТИВНЕ МЕРЕ И ПОСТУПЦИ У ФУНКЦИЈИ СПРЕЧАВАЊА ШИРЕЊА ЗАРАЗНЕ БОЛЕСТИ КОВИД-19 ИЗАЗВАНЕ ВИРУСОМ САРС-КОВ-2 СА ЦИЉЕМ ЗАШТИТЕ ЗДРАВЉА И БЕЗБЕДНОСТИ  ДЕЦЕ И ЗАПОСЛЕНИХ

ПРОДУЖЕНИ БОРАВАК ОШ "РАДА МИЉКОВИЋ" - почео је са радом након укидања ванредног стања.

ДОПИС МИНИСТАРСТВА ПРОСВЕТЕ, НАУКЕ И ТЕХНОЛОШКОГ РАЗВОЈА

ПРАВИЛА ПОНАШАЊА ЗА РОДИТЕЉЕ

ПРЕДЛОГ ПРОТОКОЛА БЕЗБЕДНОГ ПРИЈЕМА И РАДА СА ДЕЦОМ У ПРОДУЖЕНОМ БОРАВКУ

У ЦИЉУ ПОДРШКЕ И ЗАЈЕДНИЧКЕ БОРБЕ ТОКОМ ВАНРЕДНОГ СТАЊА,
ОШ "РАДА МИЉКОВИЋ" ЈЕ ПРИПРЕМИЛА НИЗ КОРИСНИХ ИНФОРМАЦИЈА,  САВЕТА И ИДЕЈА ЗА УЧЕНИКЕ, РОДИТЕЉЕ, НАСТАВНИКЕ...

КОРОНА ОБЈАШЊЕНА ДЕЦИ

Поштовани родитељи и децо,

Саветујемо вам да погледате детаљније информације о коронавирусу, у овом документу (клик на слику)

ЗДРАВСТЕВЕНЕ ПРЕПОРУКЕ И ИНФОРМАЦИЈЕ ПОВОДОМ ПРЕВЕНЦИЈЕ ШИРЕЊА ИНФЕКЦИЈЕ КОРОНА ВИРУСОМ

ГАЛАКТИЧКИ ВОДИЧ- ЗА РАДОЗНАЛЕ ДЕЧАКЕ И ДЕВОЈЧИЦЕ

ПРЕВЕНТИВНЕ МЕРЕ

Превентивне активности за спречавање ширења инфекције

- Редовно прање руку, након употребе тоалета, пре и после одмора, пре и након узимања хране.
- Не додиривати очи, уста и нос неопраним рукама,
- Не размењивати храну и не користити исте чаше и флашице за воду,
- Употребљене папирне марамице и убрусе редовно одлагати у корпе за отпатке,
- Коришћење гелова за суво прање руку када није могуће опрати руке сапуном,
- Одложити прославе и дружења,
- Редовно одржавање личне хигијене.

ОБАВЕЗНО ПРАЊЕ РУКУ! (КЛИКОМ НА СЛИКЕ ВИДЕЋЕТЕ ПРЕЗЕНТАЦИЈЕ)

А САДА ДА ВИДИМО ШТА СМО НАУЧИЛИ! КВИЗ : МИ ПРОТИВ КОРОНАВИРУСА

Портал Дигитална солидарност намењен је свима који су услед пандемије коронавируса у својим кућама.

Желимо да на једном месту објавимо све информације о бесплатним платформама за учење на даљину, рад од куће, бесплатним онлајн књигама, курсевима, филмовима, музици, телевизијском садржају за време пандемије COVID-19.
Чврсто верујемо да је солидарност и одговорност кључна и да само заједно можемо и морамо да будемо боље и одговорније друштво.

И зато #ОстаниКодКуће !

#COVID19 #ДигиталнаСолидарност (клик на слику)

Поштована децо,

У приложеном  можете видети вежбе обликовања, које вам препоручујемо, с обзиром на ванредну ситуацију и доста времена које ћете провести у кући.

ФИЗИЧКО ВАСПИТАЊЕ – ВЕЖБЕ ОБЛИКОВАЊА ВИДЕЋЕТЕ ОВДЕ!

Важне савете о здрављу и хигијени можете пронаћи овде:

АКТИВНО СЛУШАЊЕ - КАКО ПОБОЉШАТИ ВЕШТИНУ СЛУШАЊА,
ОТКРИЈТЕ ЗАНИМЉИВ НАЧИН И ВЕЖБУ АКТИВНОГ СЛУШАЊА

НАПРАВИТЕ ЛИМУНАДУ СА МЕДОМ!

ЧУДЕСНИ ЛИМУН! СВЕ НАРОДНЕ ЛЕКОВЕ СА ЛИМУНОМ ВИДЕЋЕТЕ ОВДЕ!

... ТУ СУ И ИГРЕ ЗА РАЗОНОДУ.  (ПРЕЗЕНТАЦИЈА КЛИКОМ НА СЛИКУ)

ЗУОВ - Ризница игара – за децу и одрасле

„Ризница игара” коју су креирали студенти четврте године педагогије и наставници Катедре за предшколску педагогију Филозофског факултета Универзитета у Београду, у сарадњи са Сектором за предшколско и основно образовање и васпитање Министарства просвете, науке и технолошког развоја садржи предлоге игара које деца у тренутној ситуацији могу играти у кући (клик на слику!).

Своје слободно време можете  креативно провести.

У материјалима испод можете пронаћи упутства за различите креативне радове.

ПОДРШКА ШКОЛСКЕ БИБЛИОТЕКЕ ТОКОМ ВАНРЕДНОГ СТАЊА ШКОЛСКЕ 2019/20. (КЛИК НА СЛИКУ)

ИНТЕРАКТИВНЕ КЊИГЕ - ПОУЧНЕ ПРИЧЕ С ИНТЕРАКТИВНИМ ЗАДАЦИМА КОЈИ ПОДСТИЧУ КОГНИТИВНИ РАЗВОЈ ДЕЦЕ

КОРИСНИ САВЕТИ ЗА УЧЕНИКЕ - КАКО НАСТАВИТИ СА УЧЕЊЕМ У НОВОНАСТАЛОЈ СИТУАЦИЈИ?

РЕЧ ЛОГОПЕДА - Да бистe били сигурни у вези са тим како наставити даље код куће, ево неколико савета у вези са избором вежби за правилан изговор гласова:

СЛУШАЊЕ МУЗИКЕ НА ЦЕЛОЈ ПЛАНЕТИ! КЛИКОМ НА СВАКУ ТАЧКУ ПЛАНЕТЕ ДОЛАЗИМО ДО САВРШЕНЕ МУЗИКЕ.

УНИЦЕФ СРБИЈА, КУТАК ЗА ИГРУ - НА ОВОМ САЈТУ МОЖЕТЕ ДА ПРОЧИТАТЕ КАКО ДА УЗ ПОМОЋ ИГРЕ И ЗАЈЕДНИЧКИХ АКТИВНОСТИ ПРЕВАЗИЂЕТЕ
ИЗАЗОВЕ И ТЕШКЕ СИТУАЦИЈЕ, ОСНАЖИТЕ И ОБОГАТИТЕ ПОРОДИЧНЕ ВЕЗЕ И ОДНОСЕ.

ПОЗИВАМО УЧЕНИКЕ ДА НАМ ШАЉУ ПРИМЕРЕ, ПРЕДЛОГЕ, ЛИЧНА ИСКУСТВА ТОКОМ РАЗНОВРСНИХ АКТИВНОСТИ РЕАЛИЗОВАНИХ У ОКВИРУ СВОЈИХ ДОМОВА.
ПИШИТЕ НАМ, ШАЉИТЕ РАДОВЕ - ФОТОГРАФИЈЕ ЛИКОВНИХ, ЛИТЕРАРНИХ РАДОВА, ПРЕЗЕНТАЦИЈЕ, АНЕГДОТЕ, ИГРЕ, ИДЕЈЕ НА ТЕМУ "ОСТАНИ КОД КУЋЕ".
ОРИГИНАЛНЕ, ЗАНИМЉИВЕ, КРЕАТИВНЕ РАДОВЕ ЋЕМО ОБЈАВИТИ НА САЈТУ И ФЕЈСБУК СТРАНИЦИ ШКОЛЕ.
ИДЕЈА НАМ ЈЕ ДА ПРИКУПЉЕНУ ДОКУМЕНТАЦИЈУ ОБЈЕДИНИМО КАКО БИ ОБЈАВИЛИ ПРВИ ЕЛЕКТРОНСКИ ШКОЛСКИ ЧАСОПИС - У САРАДЊИ СА НАСТАВНИЦИМА СРПСКОГ ЈЕЗИКА.

МЕЈЛ-АДРЕСА ЗА СЛАЊЕ РАДОВА ЈЕ

ЗДРАВИ И СРЕЋНИ НАМ БИЛИ!

ВОЛИ ВАС ВАША "РАДА".