Општинско такмичење из физике

У суботу 24.2.2024. године одржано је општинско такмичење из физике у ОШ "17. октобар". Похвалу су освојиле ученице наше школе Лара Ристић 6/4 и Таша Ћурић 8/1 . Све похвале за ученице и наставницу физике Тамару Јовановић.
Општинско такмичење из српског језика и језичке културе

Наша школа била је данас домаћин такмичења из српског језика и језичке културе. Дан је протекао у позитивној атмосфери, а ученици су били задовољни и лепо су се дружили док су ишчекивали резултате. Наши ђаци су били веома успешни: 5. разред Вишња Стошић-2. место Ана Радивојевић-2. место Страхиња Гетић-2. место Леда Миловановић-2. место Нађа Ћурић-2. место Анђела Јевремовић-3. место Тара Миладиновић-3. место наставница Љиљана Ивановић Јованчевић 7. разред Нађа Михаиловић-2. место Илија Ивановић-3. место Мила Вулић-3. место Наставница Ђурђа Стаменић Надамо се да смо били добри домаћини, а нашим ученицима честитамо на оствареном успеху и пласману на виши ниво такмичења!
Честитке нашим младим шахистима!

На општинском такмичењу постигли су следеће резултате: Магдалена Николић 7. разред 1. место пласман на Окружно такмичење Михајло Миладиновић 6. разред 1. место и пласман на Окружно такмичење Богдан Михаиловић 5. разред 2. место и пласман на Окружно такмичење Никола Деспотовић 7. разред 3. место и пласман на Окружно такмичење и Огњен Дисић 5. разред 3. место и пласман на Окружно такмичење Наставник Марјан Павићевић
Национални дан књиге

У сусрет обележавању Националног дана књиге, у библиотеци је одржан састанак Читалачког клуба са ученицима трећег разреда. Ученици су са библиотекарком школе, читали и анализирали бајку Десанке Максимовић, ”Прстен на морском дну”.
Вршњачко подучавање

На часу одељењског старешине ученици 5/4 су се дружили са ученицама седмог разреда кроз вршњачко подучавање. Ученици седмог разреда су подучавали петаке о отисцима прстију, форензици, прикупљању доказа. Час је одрађен као увод у час српског језика који ће бити посвећен писању детективских прича. Циљ је био да се оствари сарадња и дружење петака и седмака уз стицање нових знања. Ученици су били одушевљени. Реализаторке су биле Љиљана Глођовић Пантић и Љиљана Ивановић Јованчевић, а часу су присуствовале и директорка Сања Прибаковић и педагог Ана Лазаревић.
Општинско такмичење у клизању

На општинском такмичењу у клизању одржаном у термину од 20-21. фебрура учествовали су и ученици наше школе. Наступали су у појединачној и екипној категорији и остварили следеће резултате: Реља Јовановић 1/3 - 5. место, Зоја Колић 2/2 - 6. место, Игњат Димитријевић 3/1 - 4. место, Ђурђа Јелић 4/2 - 5. место, Нађа Ћурић 5/5 - 3. место, Андрија Милојевић 6/1 - 3. место, Дарко Милутиновић 7/1 - 2. место и Николина Станојевић 8/5 - 5. место. Све похвале!
Првенство централне Србије

Михајло Миладиновић 1. место Наставник Марјан Павићевић Честитке!
Сараднички час енглеског језика и историје

Сараднички часови су активности које ученици воле и најрадије памте. Данас је одржан сараднички час енглеског језика и историје у одељењу 8/2. Тема часа су исповести непознатих јеврејских логорашица на енглеском језику. Ученици су уз помоћ речника и онлајн алата преводили текстове, потом излагали њихове биографије. Показали су висок степен знања језика и заинтересованости за овај вид часова. Часу су присуствовали психолог Сања Анжел, психолог Лука Вучковић и педагошки асистент Маја Јовановић. Наставнице Марија Живановић и Марија Алексић
Светосавскi маратон

Нови Ледини успеси На Светосавском маратону у Параћину 28.01. наша ученица Леда Миловановић је добила похвалу стручног жирија за песму "У мојој глави". Браво за Леду!
Општинско такмичење из енглеског језика

На општинском такмичењу из енглеског језика (први страни језик) одржаном 4.2.2023. у ОШ "Милан Мијалковић", ученици наше школе су остварили следеће резултате: 7. разред 2. место - Уна Неговановић 7/3 3. место - Андрија Димитријевић и Немања Марковић 7/2 Наставница Даница Јегдић Мркшић 8. разред 1. место - Петар Миладиновић 8/2 2. место - Андрија Јокић 8/4, Вељко Милошевић 8/1 и Милан Милутиновић 8/4 Наставница Марија Живановић