Посета ЗОО врту

22.11.2013. ученици 1. и 3. разреда школе у Вољавчу посетили су ЗОО врт „Тигар“ у Јагодини и излетиште „Поток“.
Посета Градској библиотеци

25.10.2013. ученици 1. и 3. разреда школе у Вољавчу у оквиру Месеца књиге посетили су Градску библиотеку “Радислав Никчевић“.
Недеља Здраве хране у Вољавчу

Недеља здраве хране у 1. и 3. разреду у Вољавчу обележена је прављењем здраве ужине и цртањем листа здраве хране и оне која то није.
Дечја недеља у Вољавчу

У оквиру Дечије недеље, у школи у Вољавчу организоване су Игре без граница. Учествовали су ученици 1. и 3. разреда.
Фестивал науке

7. децембра 2013.године Стручно веће природне групе предмета организовало је одлазак ученика 6, 7. и 8. разреда на Фестивал науке у Београд.
Рециклажа лименки

У организацији Стручног већа природне групе предмета и „RECAN“ фонда за рециклажу лименки у нашој школи одржано је предавање са темом „Рециклажа лименки“.
Предавање - '''Болести зависности''

У четвртак, 28.11. у кабинету за биологију, одржано је предавање за ученике 7. разреда на тему Болести зависности, поводом Месеца борбе против болести зависности , у сарадњи са Здравственим центром.
''Дан борбе против сиде''

Поводом 1. Децембра Светског дана борбе против СИДЕ ученици 7. и 8. разреда су се укључили у акцију Црвеног крста и Здравственог центра.
Вршњачко подучавање,VII разред,27.11.2013.

Други час вршњачког подучавања, у организацији Разредног већа 7. разреда, одржан је 27.11.2013.
Квиз о Вуку