Дан планете Земље, 22.април 2019.године, СВ природних наука

Стручно веће природних наука и ове године обележило је Дан планете Земље.Наставнице географије осмислиле су "Еко триатлон" који је имао за циљ да кроз игру ученике подсети на значај рециклаже алуминијума, пластике и папира. Школа је за најуспешније учеснике обезбедила награде у виду књига које су и свечано уручене.Прво место освојили су Матеја Милић и Лазар Петровић, друго место Војин Јаковљевић и Виктор Миленковић,а треће место Вук Ковачевић и Новак Кљајић.Овај догађај, у коме су уживали и учесници и гледаоци, употпунили су ученици првог разреда који су кредама исцртавали бетон школског дворишта мотивима везаним за нашу планету, и ученици трећег разреда који су правили предмете од рециклираног материјала за шта су такође били награђени креативним рукотворинама ученице осмог разреда Данице Којић.