Новости и обавештења

МЕЂУНАРОДНИ ДАН БОРБЕ ПРОТИВ ВРШЊАЧКОГ НАСИЉА

Датум: 24. Februar 2021 09:45 Категорија: Новости и обавештења

Међународни дан борбе против вршњачког насиља обележава се 24. фебруара 2021. године, као и сваке године - последње среде у фебруару,  под називом „Дан розих мајицаˮ.
Ученици наше школе припремају низ активности у циљу промовисања ненасилне комуникације.
Похвале свим ученицима, наставницима и стручним сарадницима за ангажовање, креативност и посвећеност!

БЕЗБЕДНОСТ И СИГУРНОСТ УЧЕНИКА НА ПРВОМ МЕСТУ

Датум: 01. Februar 2021 09:28 Категорија: Новости и обавештења

Проблематика насиља у школи, превентивних и интервентних активности, дигиталног насиља - новог непријатеља... честе су теме у нашем друштву и завређују пажњу.
    Током првог полугодишта школске 2020/2021. за лист  "Поморавски гласник" (бројeви 33 и 34), наша школа је изнела виђење ове веома значајне проблематике, истицањем корисних савета и закључака, на основу искуства током протеклих година.

НАСТАВНА НА ДАЉИНУ - СТАРИЈИ РАЗРЕДИ

Датум: 30. Januar 2021 12:35 Категорија: Новости и обавештења

Од понедељка, 1. 2, 2021. у оквиру наставе на даљину у старијим разредима ОШ "Рада Миљковић", мења се распоред и сатница часова. Након прве седмице другог полугодишта, организован је састанак предметних наставника, управе и стручне службе школе, у циљу сагледавања добрих и лоших страна наставе на даљину, разматрања предлога који ће побољшати наставу, а све у најбољем интересу ученика и наставника. Обавештење о промени распореда и сатнице - у наставку вести.

У ДУХУ СВЕТОСАВЉА - СЕЧЕЊЕ СЛАВСКОГ КОЛАЧА

Датум: 27. Januar 2021 23:11 Категорија: Новости и обавештења

ОШ "Рада Миљковић" наставља традицију, и школску славу Светог Саву обележава свечаним сечењем и освештањем славског колача.
Сходно тренутној ситуацији, поштујући све превентивне мере, овај важан догађај је обележен уз присуство колачара, неколико  ученика и чланова колектива.

ЖИВОТ И ДЕЛО СВЕТОГ САВЕ

Датум: 26. Januar 2021 11:32 Категорија: Новости и обавештења

27.1.2021. ОШ "Рада Миљковић" традиционално обележава школску славу Светог Саву.

ШКОЛСКА СЛАВА СВЕТИ САВА

Датум: 25. Januar 2021 20:34 Категорија: Новости и обавештења

Школска слава Свети Сава сваке године, 27. јануара, трационално се, пригодним свечаностима, обележава у свим школама на територији Републике Србије.
Овај датум, када школа празнује своју славу, утврђен је као радни дан, без одржавања наставе у календарима образовно-васпитног рада.
У среду, 27.1.2020. имајући у виду актуелну епидемиолошку ситуацију, традиционално ћемо обележити школску славу Светог Саву.

ДРУГО ПОЛУГОДИШТЕ ШКОЛСКЕ 2020/2021. ГОДИНЕ

Датум: 14. Januar 2021 21:01 Категорија: Новости и обавештења

Друго полугодиште школске 2020/2021. почиње у понедељак, 18. 1.2021.
Образовно – васпитни рад ће се одвијати као и почетком школске године, према следећем распореду:

ЗИМСКИ РАСПУСТ И ПРАЗНИЦИ

Датум: 30. Decembar 2020 19:00 Категорија: Новости и обавештења

Зимски распуст је у овој школској години почео раније него иначе, 18.12.2020. године и трајаће до 18. јануара 2021. године. Измењен је календар школске 2020/2021. године, а све из разлога тренутне епидемиолошке ситуације. Свеједно ћемо распуст провести у кругу својих породица, обележавајући и прослављајући празнике.

ПРВО ПОЛУГОДИШТЕ ЗАВРШЕНО У ПРАЗНИЧНОМ ДУХУ

Датум: 19. Decembar 2020 10:42 Категорија: Новости и обавештења

Последњу седмицу првог полугодишта обележили смо у празничном духу!
У периоду 14 - 18. децембра у ОШ "Рада Миљковић" реализована је традиционална новогодишња  и божићна "Хуманитарна продајна изложба" украсних предмета и честитки и подела новогодишњих пакетића. У овој активности су учествовали сви ученици млађих разреда заједно са својим учитељима, школски eTwinning тим и тим за предузетништво. Сав новчани приход намењен је за куповину пакетића ученицима наше школе којима је помоћ неопходна.

РАДИНА ХУМАНИТАРНА ПРОДАЈНА ИЗЛОЖБА - ДЕЦЕМБАР, 2020.

Датум: 13. Decembar 2020 11:38 Категорија: Новости и обавештења

У периоду 14 - 18. децембра у ОШ "Рада Миљковић" реализоваће се традиционална новогодишња Хуманитарна продајна изложба украсних предмета и честитки и подела новогодишњих пакетића. У овој активности учествују сви ученици млађих разреда заједно са својим учитељима, eTwinning тим и тим за предузетништво. Сав новчани приход намењен је за куповину пакетића ученицима наше школе којима је помоћ неопходна. Хуманитарна изложба је организована и у оквиру међународног eTwinning пројекта Holiday magic – Christmas and New Year wishes у оквиру којег ће наша школа представити хуманост свих учесника на делу, а све у циљу радости и задовољства током заједничког рада и уживању у новогодишњим и божићним чаролијама.