2021. eTwinning награде за ученике

Почетком нове школске године добили смо значајна признања за реализоване eTwinning пројекте у нашој школи. Ово су наши награђени ученици. Настављамо даље. Све похвале!
2021. ДЕЧИЈА НЕДЕЉА

У оквиру Дечје недеље одељењско веће 7. разреда је уз помоћ Ученичког парламента прикупило играчке, сликовнице, бојанке и пузле. Поклоне су однели дечјем вртићу Лептирић и тако је настављена сарадња која је започета када су садашњи седмаци кренули у пети разред. Захваљујемо се васпитачицама Сањи и Наташи које су нас са својом групом дочекале и угостиле.
2021. - ПРОМОЦИЈА СЕКЦИЈА

Током протекле недеље у нашој школи је организована промоција секција. Ученици шестог разреда упознали су се са начином рада драмске секције, историјске секције туристичка агенција "Марко Поло", биолошке секције "биотвинери", као и додатне и допунске наставе из географије.
5.10.2021. ДЕЧИЈА НЕДЕЉА

У оквиру обележавања "Дечије недеље" данас су се традиционално дружили ученици четвртог и осмог разреда. Уз цртање, игру, понеки савет старијих другара и уз слоган "Дете је дете да га волите и разумете", завршио се и овај сусрет.
СЕМИНАР,,ФОРМАТИВНО ОЦЕЊИВАЊЕ И ЊЕГОВА ПРИМЕНА У ДИГИТАЛНОМ ОКРУЖЕЊУ"

18.9.2021. године у нашој школи одржан је семинар: ,,ФОРМАТИВНО ОЦЕЊИВАЊЕ И ЊЕГОВА ПРИМЕНА У ДИГИТАЛНОМ ОКРУЖЕЊУ". Формативно оцењивање је посебно значајно у контексту праћења и процене напредовања ученика којим је потребна додатна образовна подршка. Циљ семинара је био да учесници буду оснажени да систематизују знања о томе шта је сврха формативног оцењивања и како су формативно и сумативно оцењивање повезани; да разумеју како различите форме формативног оцењивања утичу на учење, мотивацију и постигнућа ученика и сазнају које су предности и могућности формативног оцењивање у дигиталном окружењу.
"Чепом до осмеха"

Учешће наше школе у хуманитарно-еколошкој акцији "Чепом до осмеха" званично је објављено. Све похвале за наше учеснике! Хвала учитељици Марији Кандић за велико залагање и несебичан рад.
Дан српског јединства, слободе и националне заставе

Ученици 5. разреда наше школе са наставницима биологије и физичког и здравственог васпитања, Владимиром Петровићем и Иванком Васиљевић, учествовали су у овом јединственом догађају. У центру града развили су 103м дугу заставу коју су сашиле бивше ученице наше школе, Јелисавета Марковић и Ивана Стоиљковић.
11.9.2021. ,,Дан пешачења” под слоганом KОРАK БЛИЖЕ ЗДРАВЉУ!

Планинарски Савез Србије 11. септембра 2021. године организовао је планинарску акцију ,,Дан пешачења” под слоганом KОРАK БЛИЖЕ ЗДРАВЉУ! Ученици наше школе са наставницима Тамаром Јовановић, Маријаном Цветковић и учитељицом Весном Митровић, успешно су препешачили целу стазу. Заједно смо направили корак ближе здрављу!
1.9.2021. СВЕЧАНИ ПРИЈЕМ ПРВАКА

И овог првог септембра, у част нове генерације ученика првог разреда, са жељом да им овај дан остане у лепом сећању, уприличена је приредба добродошлице коју су припремили њихови старији другари са својим учитељима. Након приредбе прваци су имали прилику да се упознају са својим учитељима, обиђу школу и имају свој први школски час. Свим првацима желимо срећне и успешне школске дане, много игре и дружења и да им ови први дани у школи, као и сви остали, буду незаборавни.
ЕКСКУРЗИЈА - КОЛЕКТИВ ОШ "РАДА МИЉКОВИЋ"

Колективна екскурзија школске 2020/2021. реализована је 5.7.2021. Релација: Врање - музеј кућа Боре Станковића - видиковац Пржар - манастир Прохор Пчињски. У ведром расположењу, чланови колектива су успешно реализовали овај дуго жељени и заслужени излет.