Традиционално обележавање школске славе Светог Саве - 27.1.2023.

Скуп размене примера добре праксе

У организацији Тима за професионални развој одржан је први скуп размене примера добре праксе под називом "Хоризонтално повезивање- размена на нивоу школе". Изложени су занимљиви примери тематских дана, пројеката и угледних часова. Интересовање за овакав вид размене примера добре праксе је био изузетно велики.
Нова година, физика и четвртаци

Наставница физике Тамара Јовановић је реализовала новогодишњи квиз са одељењима IV1,IV2,IV3 и на тај начин им презентовала свој предмет. Ученици су се упознали и са радим микро бита у настави.
Хуманитарни пакетићи у ОШ "Рада Миљковић"

Књиге на поклон

У овим данима хуманости и даривања, издвојили бисмо несвакидашњи гест, родитеља наших ђака. Наиме, Ивана Степановић Јонић, нашој школи је даривала значајан број вредних књига. Један део је намењен школској библиотеци а врло вредне књиге поклонила је кабинету за историју. Хвала Ивани Степановић Јонић, на овако хуманом гесту.
Весела новогодишња приредба

Продужени боравак је у вечерњим сатима, 29.12. припремио веселу новогодишњу приредбу за родитеље и пријатеље школе. Заједно са учитељицом Маријом су нас увели у новогодишњу чаролију и измамили осмехе и аплаузе за спонтаност, креативност и труд. Након приредбе, ученици су имали дивно изненађење - Деда Мраза, који им је уручио пакетиће! Родитељи су испратили и продајну изложбу новогодишњих предмета и честитки коју су ученици продуженог боравка такође припремили за ово вече.
Најлепши новогодишњи кутак ОШ "Рада Миљковић"

Завршено је гласање за најлепши новогодишњи кутак ОШ "Рада Миљковић". Према гласовима публике, прво место је освојио кабинет за српски језик и одељења 7/2 и 8/4, друго место је припало одељењу 6/3 и кабинету за математику, док су треће место освојили ученици одељења 5/1 са својом новогодишњом авантуром у другом кабинету за српски језик. Школска комисија је утврдила и похвалила велики труд, креативност и маштовитост свих пријављених учионица и кабинета.
Активности четвртака и предметних настваника

Одељења IV1,IV2,IV3 су протеклих недеља реализовали активности са предметном наставницима. Посетиле су их наставница историје Марија Алексић, наставница технике и технологије Натали Томић и наставница географије Ана Богдановић Милосављевић. Ученицима су припремиле занимљив едукативни материјал. Час географије-ребуси, игрице, анаграми, гео асоцијације, гео квиз. Час историје-презентација занимљивих историјских догађаја и личности за време владавине Немањића. Час технике и технологије-презентација прављених модела предмета на часу технике и технологије и техничких цртежа.
ПОСЕТА ВРТИЋУ "ПЧЕЛИЦА"

Ученици IV/1,IV/2,IV/3 и учитељице Данијела Милић,Наташа Милосављевић и Тања Панов посетили су предшколце вртића "Пчелица". Четвртаци су предшколцима представили новогодишњи шоу таленат. Кроз игру и песму представили школу "Рада Миљковић"!
ПОСЕТА ВРТИЋУ "ЛЕПТИРИЋ"

Ученици четвртог разреда са учитељицама Анкицом Тодоровић и Лепосавом Младеновић посетили су предшколце вртића "Лептирић" и кроз игру и песму представили школу "Рада Миљковић"!