ВЕСЕЛА СУБОТА 3

Дана 11.03.2023. године реализована је трећа у низу весела субота у ОШ ,,Рада Миљковић“. Стручна служба и учитељице 4. разреда су реализовале радионицу ,,Заједнички старт“ са будућим првацима и њиховим родитељима. Циљ радионице је било међусобно упознавање, боље разумевање и стварање осећаја заједништва међу свим учесницима радионице. Сви учесници су уживали у активностима, а родитељи су евоцирали успомене на своје школске дане. Радујемо се будућим дружењима!
"ЧИТАЈМО ГЛАСНО"

Поводом обележавања Националног дана књиге, наставнице српског језика и ученици су се у сарадњи са школском библиотеком придружили акцији "Читајмо гласно". Уживајте у одабраним делима која су ученици прочитали за вас.
12.3.2023. - ОПШТИНСКО ТАКМИЧЕЊЕ ИЗ ГЕОГРАФИЈЕ

На општинском такмичењу из географије, које је одржано 12.марта 2023. године у ОШ"Горан Остојић" постигнути су следећи резултати: 7.разред Никола Филиповић, 2.место, Андрија Јокић, 2.место, Вељко Милошевић, 2.место, Лазар Стојковић, 2.место, Алекса Стојановић, 3.место. (Наставник: Ана Богдановић Милосављевић) 8.разред Софија Јовановић, 2.место. (Наставник Снежана Видојковић) Теодора Савић, 3.место, Веселин Тасић, 3.место, Викторија Добросављевић, 3.место. (Наставник Ана Богдановић Милосављевић)
2023. - Општинско такмичење из Технике и технологије

На општинском такмичењу из Технике и технологије, ученици наше школе су постигли следеће резултате: Огњен Радосављевић 8/1 - 1.место и Јана Марковић 6/1 - 2.место. Наставник Натали Томић.
8.3.2023. - СРЕЋАН 8. МАРТ

Одељење 2/1 је израђивало поруке љубави и украсне тегле. У одељењу 3/3 одржана је радионица "Мамама с љубављу "- дружење са мамама, бакама и студентима! Ученици свих разреда у Вољавчу су својим вредним ручицама правили поклоне за маме - срца од сапуна и глине, као и букет цвећа. Вршњачки тим је израђивао оригами цветове којима је улепшао празник свим запосленим женама у нашој школи. Кроз креативно стваралаштво и дружење научили су да љубав и пажњу треба да деле сваког дана. Ђаци Продуженог боравка поводом Дана жена, 8. марта, имали су пуно креативних активности. Одељење IV2 говорило је кроз стихове о много разлога зашто се воли и поштује МАМА.
Willkommen - такмичење из енглеског и немачког језика

Дана 4.3.2023. у нашој школи је одржано Willkommen такмичење из енглеског и немачког језика. Учествовали су ученици III, IV, V и VII разреда.
ИСТРАЖУЈЕМО - САЗНАЈЕМО (2)

Посебан осврт на садашње четвртаке - заједничка истраживања, огледи, музицирања и јединствени квиз са наставницима и ученицима старијих разреда.
ИСТРАЖУЈЕМО - САЗНАЈЕМО (1)

Друга по реду "Весела субота" донела нам је прегршт одушевљења поводом приказаних заједничких огледа и задатака кроз различите предмете: географија, биологија, историја, техника и технологија, хемија, физика, језици, математика, музичка култура... Наставници су са ученицима старијих разреда показивали експерименте и разноврсне активности и укључивали у рад будуће прваке и садашње четвртаке, а све у циљу заједничког дружења и припремања за наредну школску годину.
4.3.2023. - Књижевна олимпијада

На окружном такмичењу из књижевности Вук Миладиновић 8/1 освојио је друго место и пласирао се на републичко.
Сви на снег!

Враћамо традиционални излет на Копаоник. Ученици старијих разреда наше школе са наставницима физичког васпитања.