Планинарска секција

Шетња до Шантаровца 12.10.2013. Планинарска секција ОШ „Рада Миљковић“ је у сарадњи са планинарским клубом Рунолист из Јагодине организовала шетњу до села Шантаровцау циљу промовисања планинарења и љубави према животној средини међу школском децом.
Зимовање на Златибору

Ученици од V до VIII ОШ Рада Миљковић су у периоду од 2. до 9. марта 2013. године били на зимовању на Златибору.
Посета петака Историјском архиву ,,Средње Поморавље‘‘

У среду,25.септембра,ученици петог разреда су,у пратњи наставнице историје,Марије Алексић,посетили Историјски архив Средње Поморавље.
Светски дан заштите животиња

У петак 4.октобра 2013. са почетком од 13 часова, у округлој сали ОШ „Рада Миљковић“ из Јагодине одржано је предавање на тему заштите животиња и права животиња у оквиру Светског дана заштите животиња који се обележава 4.октобра широм планете.
Takmičenje u ''spelingu''

Aktiv stranih jezika je u četvrtak, 26. 9. 2013. održao takmičenje u spelingu pod nazivom Spelling Bee Competition za učenike petog i šestog razreda.
CIVIS trening- Upoznaj ljudska prava za bolju budućnost,19.05.2013.

U nedelju, 19. maja , u OŠ „Rada Miljković“ realizovan je trening za sedmake i osmake iz OŠ „Goran Ostojić“, OŠ“Milan Mijalković“ , OŠ „Boško Đuričić“, OŠ „17. oktobar“ i škole domaćina OŠ“Rada Miljković“: „Upoznaj ljudska prava za bolju budućnost“ . Valerija Živković, psiholog OŠ „Rada Miljković“, Jagodina
PO partnerska aktivnost -Poseta YUHOR-u 15.05.2013.

U sredu, 15. maja 2013. godine učenici/ce uključeni/e u program “Profesionalan orijentacija u Srbiji” Ministarstva prosvete I tehnološkog razvoja, ministarstva omladine i uz podršku nemačke vladine organizacije GIZ, ostvarena je poseta-raspitivanje o zanimanjima u fabrici mesa I mesnih prerađevina “Juhor” u Jagodini.
Razgovor sa ekspertima

Razgovor sa ekspertima U četvrtak, 16. maja, u foajeu Centra za kulturu u Jagodini, realizovan realni susret sa svetom rada - intervju sa ekspertima kroz metod Živa biblioteka. Snežana Vasiljević, koordinarka tima OŠ “Rada Miljković” i rukovoditeljka tima na lokalu
ПО радионица- ВТ 8.разред

Конкурс за пријем нових чланова ПО

25.02.2013. Одржан је Конкурс за пријем нових чланова Вршњачког тима 7.разреда, за Професионалну орјентацију.