Дан природних наука

Активности у обележавању Дана школе почеле су „Даном природних наука“ 7.маја 2014. године. У организацији Стручног већа Природне групе предмета, у Округлој сали матичне школе били су постављени штандови предмета: математика, физика, хемија, биологија и географија. Ученици од 5. до 8. разреда са својим предметним наставницима дочекали су ученике 4. разреда наше школе и њихове учитеље, као ученике из продуженог боравка и представили предмете. Ученици су изводили различите експерименте из хемије, огледе из физике, микроскопирање у биологији, математичке загонетке,показивали начин израде фосила у географији и представили најзанимљивије стране природних наука. Гости су заинтересовано посматрали, али и активно учествовали у свим активностима.