Посета,,Пољопривредне стручне саветодавне службе,,

Ученици 8. разреда заједно са својим наставником биологије Владимиром Петровићем су у оквиру пројекта ПРОФЕСИОНАЛНА ОРИЈЕНТАЦИЈА посетили „Пољопривредну стручну саветодавну службу“ - ПССС Јагодина, у оквиру обележавања „ Дана девојчица“ 24.04.2014. у периоду од 11:30 до 13:30. Ученици су били подељени у две групе због малог радног простора унутар ове уставнове и због осетљивости појединих инструмената. Групе су се збирно састојале од 10 девојчица и 4 дечака. Наш домаћин је тога дана био дипломирани хемичар Дејан Алексић који је упознао ученике са методама испитивања плодности земљишта ( количина фосфора, калијума и хумуса ) и инструментима који служе за мерење тих вредности. Поред теоријског дела, имали су и практичан део где су испитивали узорке земљишта, испробавали из прве руке инструменте и вршили експерименте под будним оком Дејана Алексића. На крају, имали су прилике да се упознају са гљивичним, бактеријским и вирусним болестима које нападају воће и о њиховој превенцији и опасностима које носе а предавач је била Љиљана Јеремић, пољоприврени инжењер за заштиту биља.