ПРОЈЕКАТ: „МУЛТИВИЗИЈА ЗА ДИГИТАЛНУ НАСТАВУ У ШКОЛАМА СРБИЈЕ“

Ученици 8. разреда су 13. и 14.5.2021. године у пратњи наставника: Марије Алексић, Звездане Петровић, Снежане Васиљевић и Маријане Цветковић, присуствовали презентацији која је део пројекта „МУЛТИВИЗИЈА ЗА ДИГИТАЛНУ НАСТАВУ У ШКОЛАМА СРБИЈЕ“. У току школске 2020/2021. године пројекат се реализује у сарадњи са Министарством просвете, науке и технолошког развоја. Циљ пројекта је увођење савремених дидактичких метода, учење кроз забаву, комуникацијa путем слике са што мање речи, што резултира стимулацији критичког размишљања и повезивањем узрочно последичних веза у развоју цивилизације. Пројекат је посвећен изради мултивизија (фиксних или покретних слика са кратким текстовима) пројектованих на великим платнима у замраченом амбијенту и са оригиналном музиком. Типична мултимедијална презентација се реализује на 3 до 5 екрана који се могу користити и као један велики екран, не увек истоветан и континуиран. Eкрани могу имати различите садржаје и функционисати као појединачне пројекције , са предностима перфектне и константне синхронизације. Мултивизије могу бити пројективане и на ЛЦД или плазма екранима уз одговарајућу редукцију простора, али и на равним белим зидовима у отвореном и затвореном простору. Такође, могу се снимити у приказивати корисницима путем интернета тј. он лине. Тематски су подењене у три дела и то: - ВАСИОНА - ПЛАНЕТЕ, ГАЛАKСИЈЕ, СВЕМИР (Препоручује се у настави физике, хемије, математике, географије. Мултивизија пројектована на три екрана) - 500 ГОДИНА ОТKРИЋА, ПРОНАЛАЗАKА, ИДЕЈА - НАУKА И ЊЕН УТИЦАЈ НА ИСТОРИЈУ, УМЕТНОСТ, ОБИЧАЈЕ (Препоручује се у настави природних и друштвених наука. Мултивизија пројектована на три екрана) - 500 ГОДИНА НА ЗАПАДНОМ БАЛKАНУ (Препоручује се у настави друштвених наука. Мултивизија пројектована на два екрана)