Свечана академија „Где слога влада, ту је и срећа“ поводом Савиндана,СВ наставника српског језика,јануар 2019.

Свечаном академијом „Где слога влада, ту је и срећа“ Основна школа „Рада Миљковић“је у Културном центру Јагодине обележила Савиндан. Генерална проба , коју су испратили ученици млађих разреда, реализована је 25. 1. 2019., а централна приредба одржана је 27.1.2019 са почетком у 12 сати. Академији су присуствовали ученици старијих разреда, њихови наставници, родитељи, пензионери и многобројни пријатељи школе. Носилац академије била је наставница Љиљана Ивановић Јованчевић и Стручно веће наставника српског језика.Поред њих учешће су узела и одељењска већа од првог до четвртог разреда. Тема Академије је Свети Сава и помирење завађене браће. Порука је да где слога влада, ту је и срећа. Главни јунаци поручују и то да срећа за којом људи трагају увек чучи у нама самима. Ова Академија је била специфична јер је припремана у ванредним условима због реновирања матичног објекта. Наставници и учитељи су се сналазили на различите начине како би пробе биле остварене, костими и сценографија завршени, а највећи проблем је био недостатак времена и простора за све планиране активности. Због тога организатори приредбе велику захвалност дугују учесницима програма и њиховим родитељима који су показали велико стрпљење и жељу да све протекне у најбољем реду.