Сараднички час "Заштићена природна добра Србије" јануар,2019.године

10.јануара 2019.године у одељењу 8-3 одржан је сараднички час "Заштићена природна добра Србије" који су осмислиле наставница биологије Љиљана Глођовић Пантић и наставница географије Ана Богдановић Милосављевић.Ова два предмета су се кроз утврђивање ове наставне јединице тематски повезала и циљ часа било је утврђивање знања о категоријама природних добара.Ученици,подељени у групе су кроз решавање "Откривалица",проналажење националних паркова на немој карти Србије уз дате координате,а затим и одређивање карактеристика добијеног националног парка.На крају часа су ученици решавали "Игру меморије" код које су се иза сакривених поља налазиле фотографије националних паркова Србије и на тај начин су се групе надметале у брзини решавања.Након добијања инструкција за израду домаћег задатка у паровима који се састоји у дешифровању добијеног текста из ове области,ученици су попунили евалуационе листиће чија је анализа показала да већина ученика сматра да лакше усваја знања код часова где се предмети узајамно повезују,да им је час био забаван и да у наредном периоду сматрају да се ова два предмета могу опет повезати,али су дали предлоге да се географија и биологија повежу и са историјом.Час је одржан у присуству педагога Лепомира Јевремовића,учитељице Марије Милетић,а гости су били и ученици Продуженог боравка.