Kонференција у оквиру пројекта „Професионална оријентација у Србији“ - „ Мој пут до жељеног занимања“

Ученици Основне школе „ Рада Миљковић“ су 7. октобра 2014. учествовали на конференцији „ Мој пут до жељеног занимања“, која је одржана у београдском Сава центру. Циљ конференције је био презентација досадашњих постигнућа у оквиру пројекта, као и сагледавање могућих праваца даљег развоја каријерног вођења и саветовања у Србији у контексту целоживотног образовања и управљања каријером. Излагачи на конференцији били су стручњаци из различитих земаља, као и представници Министарства просвете, науке и технолошког развоја Србије. ОШ „Рада Миљковић“ је својим многобројним активностима у области професионалне оријентације свој тим позиционирала као тим који подржава своје колеге из окружења у имплементацији и унапређивању квалитета програма . Свој пример добре праксе у области професионалне оријентације, тематски дан у „Ради“, који је имао циљ да се предмети у школи прикажу као основне области за многобројна занимања , приказали су на постеру у оквиру пратеће манифестације Конференције-Сајму постигнућа. Најбројнија делегација- чланови тима за Професионалну оријентацију на челу са директором Бобаном Маровићем, уживала је у размени са свим присутним стручњацима. Наши ученици осмог разреда Михаило Пантић, Гордана Анђелковић и Анита Филиповић су одговарали су на питања водитеља конференције на тему шта за њих значи пролажење програма Професионалне оријентације. Говорили су о својим искуствима са радионицама и о томе на који начин се променио њихов однос са наставницима и вршњацима откако су укључени у програм каријерног вођења. Обогаћени новим искуством, чланови тима за Професионалну оријентацију уверени су још једном да су на најбољем путу у подршци ученицима за одабир будуће школе. Одлучни су да и даље наставе своје активности, како у школи, тако и у мрежи актера на локалу, учвршћујући сарадњу са родитељима ученика.