Обука ,,Безбедност на интернету и вршњачко насиље''

Датум: 20. Februar 2020 12:55 Категорија: Новости и обавештења

У просторијама наше школе, у четвртак, 6. фебуара 2020. одржана је обука под називом ,,Безбедност на интернету и вршњачко насиље''. Водитељ обуке је био Бобан Лазић, инспектор ОКП ПУ Јагодина. Том приликом  водитељ  нас је упознао са примерима злоупотребе интернета и друштвених мрежа на територији ПУ Јагодина и шире. Нагласио је да постоји велики број случајева где је злоупотреба извршена баш над децом школског узраста. Посаветовао је присутне да скрену пажњу деци и родитељима на родитељским састанцима на ,,интернет предаторе'' који одлично умеју да манипулишу људима.

ПРОДУЖЕЊЕ РАСПУСТА

Датум: 16. Februar 2020 10:21 Категорија: Новости и обавештења

ВАЖНО ОБАВЕШТЕЊЕ

Одлуком министра просвете Младена Шарчевића, у консултацији са Институтом за јавно здравље „Батут“ и  Министарством здравља, школски распуст је продужен до петка, 21. фебруара. Први наставни дан у другом полугодишту је понедељак, 24. фебруар. Настава ће се реализовати према следећем распореду: парна смена - пре подне, непарна смена - после подне.

ЗИМСКИ РАСПУСТ

Датум: 06. Februar 2020 01:24 Категорија: Новости и обавештења

Прво полугодиште школске 2019/2020. завршено је у петак, 31.јануара. Зимски распуст почео је 1.фебруара и трајаће до 17.фебруара.

Подела ђачких књижица је у четвртак, 6.фебруара, ученицима непарне смене у 17:00, а ученицима парне смене у 18:00 сати.

Друго полугодиште почеће у уторак, 18. фебруара 2020. године, по следећем распореду:

• непарна смена пре подне
  • парна смена после подне

Школа ће бити отворена свакога радног дана, а допунска, додатна настава и секције  одвијаће се према договору са наставницима.

Свим ученицима и наставницима наше школе, желимо срећан распуст.

Посета делегације Филолошке гимназије из Београда

Датум: 31. Januar 2020 17:38 Категорија: Новости и обавештења

Школска слава Свети Сава

Датум: 27. Januar 2020 08:51 Категорија: Новости и обавештења

Обавештење
                У понедељак, 27.1.2020. свечано ћемо обележити школску славу Светог Саву.
Распоред предвиђених активности је следећи:

• Од 8:30-9:15 – одељењске заједнице за ученике парне смене
  • Од 9:30-10:15 – одељењске заједнице за ученике непарне смене
  • У 8:00 почиње Светосавска литургија у цркви Светог Петра и Павла. Наши ученици првог и другог разреда, вероучитељ Стефан Васиљевић, колачари и управа школе освештаће славски колач и присуствовати литургији.
  • У периоду од 10:00-11:00 часова у објектима у Буковчу и Вољавчу биће освештање славских колача и приредбе које су ученици припремили са својим учитељицама
  •  У 12:00 почиње светосавска академија под називом „Круну није хтео, није хтео славу, али круна сама дође му на главу...“ у Центру за културу.
Академију припрема тим ученика 2-8. Разреда у организацији наставника српског језика и учитеља 2. и 4.разреда. Аутор академије је Маја Лазаревић, наставник српског језика. Позивамо вас да са својим родитељима дођете и заједно обележимо школску славу Светог Саву.
                Свим ученицима и члановима колектива ОШ „Рада Миљковић“ желимо да у здрављу, миру, љубави и слози прославе школску славу.
Управа школе

Обавештење за наставнике и стручне сараднике

Датум: 06. Januar 2020 19:54 Категорија: Новости и обавештења

Последњи наставни дан у 2019.

Датум: 31. Decembar 2019 11:42 Категорија: Новости и обавештења

Дана 27.12. 2019. у ОШ "Рада Миљковић" организована је додела хуманитарне помоћи - пакетића и школског прибора, ученицима којима је помоћ неопходна. 33 пакетића Деда Мраз је уручио ученицима у објектима у Буковчу, Вољавчу, на Стреелишту и у матичном објекту. Са одушевљењем и у веселој атмосфери ученици, наставници и родитељи су увеличали овај догађај.

Истог дана ученици продуженог боравака у оба наша објекта су примили пакетиће које је школа припремила за њих, што је уједно било и изненађење.

У вечерњим сатима Вршњачки тим је организовао и реализовао одличан програм намењен свим ученицима, родитељима  и запосленима у нашој школи.

Приредба ВТ поводом новогодишњих празника

Датум: 27. Decembar 2019 11:49 Категорија: Новости и обавештења

Поштовани ученици, родитељи и колеге,
ВТ вас позива да данас у 17 сати својим присуством увеличате приредбу поводом новогодишњих празника! Приредба ће се одржати у просторијама продуженог боравка!

Новогодишњи и божићни хуманитарни базар

Датум: 24. Decembar 2019 11:30 Категорија: Новости и обавештења

ОБАВЕШТЕЊЕ. Новогодишњи и божићни хуманитарни базар одржаће се у четвртак, 26.12.2019.год. у холу објекта на Стрелишту.

Почетак нове школске године

Датум: 31. Avgust 2019 23:14 Категорија: Новости и обавештења

Обавештење. Свечани пријем првака биће одржан 2.9.2019. у 10 часова у дворишту матичног објекта. Непарна смена иде пре подне. Парна смена иде после подне. Буковче и Вољавче иду пре подне. Драги ђаци и родитељи, Основна школа „Рада Миљковић“ је спремна за рад. Очекујемо вас! Срећан почетак нове школске године!