МЕЂУНАРОДНИ ДАН ДЕВОЈЧИЦА 2021.

Међународни Дан девојчица установљен је на нивоу Уједињених нација 2001. и обележава се сваког четвртог четвртка у априлу. Дан девојчица има за циљ да оснажи девојчице приликом одабира будућих професија, да не подлежу стереотипима, већ да се руководе личним интересовањима и талентима. ОШ “Рада Миљковић”, у оквира пројекта Професионална оријентација, учествује у њеном обележавању већ више од 10 година. Ове године, у складу са тренутном епидемиолошком ситуацијом, ученице 7. и 8. разреда су виртуелно посетиле централу Уникредит банке, и водиле разговор са женама које раде на различим позицијама у банци, са врло разноврсним образовањем. Оне су поделиле са ученицама њихова искуства у одабиру школе и посла, захтеве за одређена занимања као и свест о томе да није погубно по њих ако не одаберу из прве будуће занимање, промена је увек могућа, а некад и добродошла.