СВЕТСКИ ДАН ЗАШТИТЕ ЖИВОТНЕ СРЕДИНЕ

Датум: 07. Jun 2020 14:32 Категорија: Постигнућа

Светски дан заштите животне средине (или околине) је дан који се обележава у целом свету сваког 5. јуна кроз разне активности, са циљем да се скрене пажња јавности на бројне еколошке проблеме и потребу очувања животне средине.
Ученици 1. и 2. разреда продуженог боравка наше школе, заједно са учитељицом Драганом Томић, својим цртежима и одличном презентацијом нам скреће пажњу на важност заштите и очувања животне средине.
Све похвале!

ПРОЛЕЋЕ ОКО НАС - ПРОДУЖЕНИ БОРАВАК ОШ "РАДА МИЉКОВИЋ"

Датум: 03. Jun 2020 15:51 Категорија: Постигнућа

Током Наставе на даљину, ученици 1. и 2. разреда продуженог боравка, заједно са својим учитељицама Весном Узур и Маријом Милетић, уживају у чарима пролећа.
Своје активности су показали овом предивном презентацијом.
Све похвале!

ПРИПРЕМАЊЕ ЗА ЗАВРШНИ ИСПИТ

Датум: 26. Maj 2020 23:02 Категорија: Новости и обавештења

Како се ближи 1. јун, оргaнизација Пробног завршног испита и Завршног испита за ученике 8.разреда је у току. Ево детаљних смерница и упутстава за спровођење истих!

ИН МЕМОРИАМ - ВАЛЕРИЈА ЖИВКОВИЋ

Датум: 20. Maj 2020 12:45 Категорија: Новости и обавештења

ВАЛЕРИЈА ЖИВКОВИЋ -  ПСИХОЛОГ ОШ "РАДА МИЉКОВИЋ"
ЗАДУЖИЛА НАС СВОЈИМ ВЕЛИКИМ ДЕЛИМА.

ТЕСТИРАЊЕ БУДУЋИХ ПРВАКА

Датум: 16. Maj 2020 11:07 Категорија: Новости и обавештења

Драги родитељи будућих ђака првака,
Обавештавамо вас  да ће у нашој школи тестирање ученика за
 1. разред ускоро почети. Секретар школе и педагошко - психолошка служба ће вас благовремено обавестити о терминима за тестирање.
На страници сајта школе   УПИС ПРВАКА  можете прочитати низ корисних савета везаних за сва питања о упису, тестирању и поласку у 1. разред.

НАГРАДНИ ТЕМАТ ЗА ДАН ШКОЛЕ

Датум: 14. Maj 2020 12:08 Категорија: Новости и обавештења

Драги наши ученици,
Завршен је наградни темат "Рада у мом срцу" и "Моја Рада некад и сад".
Били сте активни. вредни и креативни. Пристигло нам је преко 100 радова (ликовних и литерарних), што показује колико је велика ваша љубав према школи.
Похваљујемо све учеснике. Одељењске старешине ће свима проследити Захвалнице. Објављујемо списак награђених ученика (у прилогу). Од 15.5.2020. у периоду од 9 до 12 часова можете доћи до школе (поштујући превентивне мере, са заштитном маском и рукавицама) и сачекати да вам уручимо награде.

60 ЈУБИЛАРНИХ ГОДИНА ПОСТОЈАЊА ОШ "РАДА МИЉКОВИЋ"

Датум: 09. Maj 2020 19:24 Категорија: Новости и обавештења

9.5.2020. - Дан школе другачији него иначе, али не и мање важан!
Испред бисте хероине Народноослободилачке борбе - Раде Миљковић, неколико представника наше школе је положило цвеће и традиционално, у складу са постојећим условима и ситуацијом, обележило Дан наше школе. Казивани су стихови и читан литерарни рад о школи и Ради Миљковић.
Током читаве недеље организована је ликовна и литерарна активност ученика.  Презентације ћете видети у прилогу.

ПРОДУЖЕНИ БОРАВАК - 11.5.2020.

Датум: 08. Maj 2020 01:36 Категорија: Новости и обавештења

Поштовани родитељи и ученици 1. и 2. разреда,
Обавештавамо вас да ће продужени боравак у нашој школи почети са радом од 11.5.2020. године са почетком од 7:30.
Потрудили смо се и испоштовали протокол и превентивне мере, неопходне за почетак рада, након укидања ванредног стања.
Добро нам дошли!

РЕЦИТАЦИЈЕ ИЗ ИЗОЛАЦИЈЕ

Датум: 05. Maj 2020 00:55 Категорија: Постигнућа

Чланови драмско- историјске секције припремили су други део "Рецитација из изолације", али су овог пута имали појачање - придружили су им се наставници и родитељи. И овог пута, монтажу је урадила ученица 5/1 - Симона Илић. Велико хвала свима који су учествовали и пружили нам подршку!

ПОВРАТАК У ШКОЛУ

Датум: 02. Maj 2020 01:04 Категорија: Постигнућа

Новонастала ситуација и адаптација - Настава на даљину, ванредно стање.
Ученица 5. разреда - Симона Илић креира прелепу анимирану причу насталу из жеље и потребе ученика наше школе да се што пре врате у школске клупе.
Браво за креативност!