Новости и обавештења

ОБАВЕШТЕЊЕ ЗА УЧЕНИКЕ, РОДИТЕЉЕ И НАСТАВНИКЕ - НАСТАВА ОД 19.4.2021.

Датум: 14. April 2021 10:15 Категорија: Новости и обавештења

Како је дошло до побољшања епидемиолошке ситуације, као и на основу процене Кризног штаба, обавештавамо вас да ће се образовно – васпитни рад у нашој школи од 19. 4.2021. реализовати на следећи начин:
Први циклус – ученици млађих разреда настављају са устаљеним распоредом.
Други циклус – ученици старијих разреда образовно-васпитни рад  остварују  по комбинованом моделу – путем непосредне наставе и наставе на даљину.

НАЦИОНАЛНА ПЛАТФОРМА ЗА ПРЕВЕНЦИЈУ НАСИЉА У ШКОЛАМА

Датум: 11. April 2021 13:16 Категорија: Новости и обавештења

Обавештавамо ученике, наставнике и родитеље да је Национална платформа „Чувам те“, која представља прву националну платформу за превенцију и заштиту од насиља у школама у Србији, почела са радом.

Национална платформа има за циљ координицију и јачање интерсекторске сарадње свих надлежних институција у борби против насиља. Поред вршњачког насиља које је у фокусу ове платформе, она представља и алат у борби против насиља према свим запосленима у установама образовања и васпитања широм Србије.

ДАНАС ПОЧИЊЕ ПРОБНИ ЗАВРШНИ ИСПИТ ЗА УЧЕНИКЕ 8.РАЗРЕДА

Датум: 09. April 2021 11:57 Категорија: Новости и обавештења

• У циљу припреме ученика осмог разреда, наставника и школа за завршни испит, пробни завршни испит биће одржан у свим основним школама по следећем распореду:
  • у петак, 9. априла 2021. године, у 13 часова, полагање пробног теста из математике,
  • у суботу, 10. априла 2021. године, у 9 часова, полагање пробног теста из српског/матерњег језика,
  • у суботу, 10. априла 2021. године, у 11.30 часова, полагање пробног комбинованог теста из биологије, географије, историје, физике и хемије.

ПРОБНИ ЗАВРШНИ ИСПИТ И КАЛЕНДАР АКТИВНОСТИ ЗА УЧЕНИКЕ 8.РАЗРЕДА

Датум: 06. April 2021 08:45 Категорија: Новости и обавештења

У свим основним школама на територији Републике Србије ученици осмог разреда, ћe 9.4.2021. године, у 13 часова, у оквиру пробног завршног испита полагати тест из математике, док ћe 10.4.2021. године, у 9 часова, полагати тест из српског/матерњег језика, а у 11:30 часова комбиновани тест (биологија, географија, историја, физика и хемија). Израда тестова траје 120 минута, изузетно, уколико је испит почео са закашњењем, време испита се продужава тако да израда теста траје 120 минута.

ДАНАС ПОЧИЊЕ УПИС ДЕЦЕ У ПРВИ РАЗРЕД ОСНОВНЕ ШКОЛЕ

Датум: 01. April 2021 20:29 Категорија: Новости и обавештења

Упис деце у први разред основне школе за школску 2021/2022. годину почиње данас, 1.4.2021.године, најавило је Министарство просвете Србије.
У Србији је за упис у први разред школске 2021/2022. године стасало 66.864 деце.
Родитељи или старатељи могу електронски да закажу термин за упис и тестирање детета у први разред покретањем услуге еЗаказивање на Порталу еУправа, која је доступна од 22. марта.

УПУТСТВА ЗА ПОРТАЛ ЕУПИС И ЕЗАКАЗИВАЊЕ - ЗА РОДИТЕЉЕ БУДУЋИХ ПРВАКА

Датум: 22. Mart 2021 13:30 Категорија: Новости и обавештења

Министарство просвете, науке и технолошког развоја достaвило је школама допис и одговарајућа упутства у вези са услугом еЗаказивање термина за упис и тестирање детета у ОШ.
Ради подршке школама у информисању родитеља, а на захтев више школа, припремљена је ИНФОРМАЦИЈА за родитеље у вези са заказивањем термина и УПУТСТСТВА за портал еУпис и еЗаказивање.

УПУТСТВА ЗА ПОРТАЛ ЕУПИС И ЕЗАКАЗИВАЊЕ - ЗА РОДИТЕЉЕ БУДУЋИХ ПРВАКА

Датум: 16. Mart 2021 12:55 Категорија: Новости и обавештења

Ради подршке школама у информисању родитеља, а на захтев више школа, припремљена је Информација за родитеље.

НАСТАВА НА ДАЉИНУ (15-19.3.2021.) - СТАРИЈИ РАЗРЕДИ

Датум: 13. Mart 2021 13:07 Категорија: Новости и обавештења

Образовно-васпитни рад у другом циклусу (старији разреди) у ОШ „Рада Миљковић“, у периоду  15 - 19. 3.2021. реализоваће се путем наставе на даљину на следећи начин:

ИНФОРМАЦИЈЕ О УПИСУ У ПРВИ РАЗРЕД ШКОЛСКЕ 2021/2022.

Датум: 04. Mart 2021 19:52 Категорија: Новости и обавештења

Упис у први разред је у школској 2021/2022. години обавезан за сву децу рођену од 1. марта 2014. до 28.фебруара 2015. године.
Изузетно, детету се може одложити упис у први разред за годину дана, у складу са законом. Дете које ће до 1. септембра 2021. године имати шест до шест година и шест месеци, уписује се у први разред након провере спремности за полазак у школу.

ХУМАНОСТ НА ДЕЛУ У ОШ "РАДА МИЉКОВИЋ"

Датум: 01. Mart 2021 13:12 Категорија: Новости и обавештења

Током јануара и фебруара, 2021, наша школа је покренула и реализовала хуманитарну акцију помоћи угроженим породицама са више деце. У сарадњи са Црвеним крстом Јагодине, акција уручења помоћи породицама је кренула последње седмице месеца фебруара и наставља се током марта. Ученици вршњачког тима су са одређеним бројем наставника, управом и стручном службом школе организовано, поштујући све хигијенске и превентивне мере, додељивали неопходну помоћ - одећу, обућу, школски прибор и играчке.
Велика захвалност свим ученицима, родитељима и запосленима у ОШ "Рада Миљковић" на несебичној подршци и учешћу у овој племенитој акцији.
НАШЕ "МАЛО" НЕКОМЕ ЗНАЧИ "МНОГО"!