СВЕТОСАВСКА АКАДЕМИЈА НАШЕ ШКОЛЕ 2015.

Датум: 29. Januar 2015 23:20 Категорија: Новости и обавештења

ПУТУЈЕ БЕЗ ПУТА И ПУТ СЕ ЗА ЊИМ РАЂА -
СВЕТОСАВСКА АКАДЕМИЈА
2015.

27. јануара у Културном центру је приказана представа " Путује без пута и пут се за њим рађа" која је посвећена животу и делу првог српског просветитеља. Учествовало је више од 200 ученика, узраста од другог до осмог разреда. Наратори су били ученици 8.разреда који су тумачили ликове Вука Стефановића Караџића и Доситеја Обрадовића. Они су нам говорили о  Светом Сави као просветитељу и јунаку народних прича. Ученици млађих разреда су припремили пригодне ритмике.Аутор представе је Љиљана Ивановић Јованчевић, а са њом су радиле Маја Лазаревић и Ђурђа Стаменић. Подршку су пружили и наст.музичког Предраг Тодоровић и учитељице Милинка Стефановић, Сања Прибаковић, Ивана Ђорђевић, Радованка Крстић, Весна Илић, Јасмина Вишњевац и Весна Манојловић. Да техника не закаже побринули су се Дејан Јовановић, Никола Петровић и Марко Константиновић. Изузетну подршку су пружили и родитељи који су се побринули за костиме и сценографију.

Слике са наше академије можете видети на линку испод: