ЖИВОТ И ДЕЛО СВЕТОГ САВЕ

Датум: 26. Januar 2021 11:32 Категорија: Новости и обавештења

27.1.2021. ОШ "Рада Миљковић" традиционално обележава школску славу Светог Саву.

Светосавска академија „ Живот и дело Светог Саве“

Ова школска година је по много чему различита од оних на какве смо навикли.Тако је и наша Светосавска академија потпуно другачија, али зато савременија и оријентисана на дигитални начин рада.
Ученици старијих разреда одрадили су по темама живот и дело првог српског просветитеља, уз помоћ својих наставника српског језика, а сходно ономе што проучавају у оквиру предмета свог разреда.

Пети разред : Свети Сава у народној традицији

Шести разред : Биографија Св. Саве

Седми разрeд: Књижевни рад Св. Саве

Осми разред : Путовања Св. Саве у Свету земљу

Наша академија показује да, иако живимо у тешким и  по много чему опасним временима, нисмо клонули духом.

Настављамо путем који нам је зацртао Св. Сава, марљиво и предано учимо, истражујемо, усавршавамо се и ширимо веру, љубав и наду.

ДОПИС МИНИСТРА ПРОСВЕТЕ ПОВОДОМ САВИНДАНА, ШКОЛСКЕ 2020/2021.

Презентацију "Крај живота Св.Саве" урадили су ученици 8-2 - Јана Манчић, Лазар Алексић, Алекса Денић и Илија Стевановић.