ШКОЛСКА СЛАВА СВЕТИ САВА

Датум: 25. Januar 2021 20:34 Категорија: Новости и обавештења

Школска слава Свети Сава сваке године, 27. јануара, трационално се, пригодним свечаностима, обележава у свим школама на територији Републике Србије.
Овај датум, када школа празнује своју славу, утврђен је као радни дан, без одржавања наставе у календарима образовно-васпитног рада.
У среду, 27.1.2020. имајући у виду актуелну епидемиолошку ситуацију, традиционално ћемо обележити школску славу Светог Саву.

Предвиђени часови одељењске заједнице ће се реализовати током седмице - онлајн, путем видео часова. Препорука је да се поменути часови реализују у среду, 27.1.2021. у преподневним сатима. Током сутрашњег дана ћемо на сајту и фејсбук страници школе поставити Светосавске тематске презентације, које ће чинити саставни део часова одељењских заједница, а  припремили су их  ученици старијих разреда у организацији наставника српског језика.

• 27.1.2021. у 10 сати  у матичном објекту, биће освештање славског колача заједно са неколико ученика наше школе, наставницом српског језика - Ђурђом Стаменић, вероучитељима Стефаном Васиљевићем и Предрагом Димитријевићем, колачарима, управом и стручном службом  школе.
  • У  објектима у Буковчу и Вољавчу у преподневним сатима биће освештање славских колача.
      Свим ученицима и члановима колектива ОШ „Рада Миљковић“ желимо да у здрављу, миру, љубави и слози, традиционално обележе школску славу.

Управа ОШ „Рада Миљковић“