Планинарска секција

Планинарска секција ОШ " Рада Миљковић " окупља децу која воле природу и воле да проведу своје слободно време у дружењу упознајући природне и културне лепоте наше лепе Србије. Излети се одржавају викендом и до сада смо обишли многе планине и локалитете у Србији. Поред овога, деца се упознају са планинарском опремом и планинарским кодексом који обезбеђује безбедан боравак на планини. Многи излети се користе као својеврсна теренска настава биологије јер се деца на лицу места упознају са биљним и животињским врстама. На нашим излетима друштво нам често праве планинари из Планинарског клуба Рунолист из Јагодине са којима имамо дугу и успешну сарадњу. Секција је формирана 16. октобра 2013. и води је наставник биологије Владимир Петровић. Малим планинарима из Раде Миљковић могу приступити сви заинтересовани ђаци од 5 до 8. разреда. Извештаји са наших акција се постављају редовно на страни фотогалерија и вести. Добродошли!

На линковима испод можете видети извештаје и слике са изведених акција:

Гледићке планине - април 2017.

Гледићке планине - септембар 2016.

Тупижница - мај 2016.

Гледићке планине - април 2016.

Копаоник - Врх Кукавица и кањон реке Самоковке - октобар 2015

Планина Руј - јун 2015

Малиник - јун 2015

Тупижница - мај 2015

Гледићке планине - април 2015

Сува планина - фебруар 2015

Соколов камен - септембар 2014

Гледићке планине - септембар 2014

Бељаница - мај 2014

Гледећке планине - април 2014

Борачки крш и Вујан - март 2014

Бања Ждрело и Велики Вукан - фебруар 2014

Шетња обронцима Јухора -  новембар 2013

Шетња до села Шантаровац - октобар 2013

На линку испод можете погледати видео са наших акција организованих у школској 2013 / 2014.

Mali planinari Rade Miljković from Vladimir Petrovic on Vimeo.

На следећем линовима испод можете видети програм рада и циљеве планинарске секиције.

Ево и презентације ПК Рунолист из Јагодине о акцијама које су изведене у 2014. години у којима су учествовали и ђаци из наше школе.