Моје породично стабло

Данас је у одељењима 5/4 и 5/5 одржан сараднички час биологије и историје и у пракси је показано како се могу повезати једна природна и једна друштвена наука. Тема часа је породично стабло, које је најпре обрађено са аспекта генеалогије , где су ученици сазнали зашто је важно знати нечије порекло и нечије особине. Наставнице су приказале своја породична стабла а потом и нека занимљива породична стабла владарских династија.Као продукт ученици су правили своја породична стабла. На крају су имали задатак да оцене данашњи час и сви су дали највишу оцену. Часовима је присуствовали директорка Сања Прибаковић и педагог Ана Лазаревић.
Прва весела субота у Ради

У суботу 24. фебруара 2024. године одржана је прва по реду "Весела субота у Ради". У матичном објекту и објекту на Стрелишту угостили смо наше будуће прваке и њихове родитеље. Док су се предшколци кроз игру, песму и спортске активности упознавали са будућим учитељицама, стручна служба школе је са њиховим родитељима разговарала о припреми детета за први разред и пружању подршке на почетку школовања. И ове године ОШ ,,Рада Миљковић", кроз различите забавне и едукативне активности, пружа подршку нашим будућим првацима и њиховим родитељима како би им олакшали прелазак из вртића у школу и почетак школовања. Очекујемо вас и следеће суботе у матичном објекту. Тада ћемо вас повести у научну авантуру.
Општинско такмичење из физике

У суботу 24.2.2024. године одржано је општинско такмичење из физике у ОШ "17. октобар". Похвалу су освојиле ученице наше школе Лара Ристић 6/4 и Таша Ћурић 8/1 . Све похвале за ученице и наставницу физике Тамару Јовановић.
Општинско такмичење из српског језика и језичке културе

Наша школа била је данас домаћин такмичења из српског језика и језичке културе. Дан је протекао у позитивној атмосфери, а ученици су били задовољни и лепо су се дружили док су ишчекивали резултате. Наши ђаци су били веома успешни: 5. разред Вишња Стошић-2. место Ана Радивојевић-2. место Страхиња Гетић-2. место Леда Миловановић-2. место Нађа Ћурић-2. место Анђела Јевремовић-3. место Тара Миладиновић-3. место наставница Љиљана Ивановић Јованчевић 7. разред Нађа Михаиловић-2. место Илија Ивановић-3. место Мила Вулић-3. место Наставница Ђурђа Стаменић Надамо се да смо били добри домаћини, а нашим ученицима честитамо на оствареном успеху и пласману на виши ниво такмичења!
Честитке нашим младим шахистима!

На општинском такмичењу постигли су следеће резултате: Магдалена Николић 7. разред 1. место пласман на Окружно такмичење Михајло Миладиновић 6. разред 1. место и пласман на Окружно такмичење Богдан Михаиловић 5. разред 2. место и пласман на Окружно такмичење Никола Деспотовић 7. разред 3. место и пласман на Окружно такмичење и Огњен Дисић 5. разред 3. место и пласман на Окружно такмичење Наставник Марјан Павићевић
Национални дан књиге

У сусрет обележавању Националног дана књиге, у библиотеци је одржан састанак Читалачког клуба са ученицима трећег разреда. Ученици су са библиотекарком школе, читали и анализирали бајку Десанке Максимовић, ”Прстен на морском дну”.
Вршњачко подучавање

На часу одељењског старешине ученици 5/4 су се дружили са ученицама седмог разреда кроз вршњачко подучавање. Ученици седмог разреда су подучавали петаке о отисцима прстију, форензици, прикупљању доказа. Час је одрађен као увод у час српског језика који ће бити посвећен писању детективских прича. Циљ је био да се оствари сарадња и дружење петака и седмака уз стицање нових знања. Ученици су били одушевљени. Реализаторке су биле Љиљана Глођовић Пантић и Љиљана Ивановић Јованчевић, а часу су присуствовале и директорка Сања Прибаковић и педагог Ана Лазаревић.
Општинско такмичење у клизању

На општинском такмичењу у клизању одржаном у термину од 20-21. фебрура учествовали су и ученици наше школе. Наступали су у појединачној и екипној категорији и остварили следеће резултате: Реља Јовановић 1/3 - 5. место, Зоја Колић 2/2 - 6. место, Игњат Димитријевић 3/1 - 4. место, Ђурђа Јелић 4/2 - 5. место, Нађа Ћурић 5/5 - 3. место, Андрија Милојевић 6/1 - 3. место, Дарко Милутиновић 7/1 - 2. место и Николина Станојевић 8/5 - 5. место. Све похвале!
Првенство централне Србије

Михајло Миладиновић 1. место Наставник Марјан Павићевић Честитке!
Сараднички час енглеског језика и историје

Сараднички часови су активности које ученици воле и најрадије памте. Данас је одржан сараднички час енглеског језика и историје у одељењу 8/2. Тема часа су исповести непознатих јеврејских логорашица на енглеском језику. Ученици су уз помоћ речника и онлајн алата преводили текстове, потом излагали њихове биографије. Показали су висок степен знања језика и заинтересованости за овај вид часова. Часу су присуствовали психолог Сања Анжел, психолог Лука Вучковић и педагошки асистент Маја Јовановић. Наставнице Марија Живановић и Марија Алексић